FacebookYoutubeInstagram

Tažírna oceli plánuje do tří let zvýšit kapacitu výroby o 20 procent

Staré Město Podnikání 4. 10. 2017
Tažírna oceli plánuje do tří let zvýšit kapacitu výroby o 20 procent
Foto: Tažírna oceli Třineckých železáren

Výstavbu nové haly, technologií i a rozšíření stávající kapacity výroby o 17 tisíc tun plánuje provoz Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Důvodem je rostoucí poptávka po tažené oceli, která nachází uplatnění především v automobilovém průmyslu, ale také ve strojírenství, výrobě šroubů, nábytku a závitových tyčí.

Produkce za rok 2016 dosáhla rekordních 87 000 tun tažených tyčí a to ve třísměnném provozu za účasti 230 zaměstnanců. Jejich počet se po rozšíření výrazně navýší. Moderních tažné linky zpracovávají kvalitní válcovaný materiál a ze svitků a tyčí vyrábí finální výrobek – taženou tyč v délkách od 3 do 7 metrů. „Většina naší produkce končí na evropských trzích v segmentu automobilového průmyslu a strojírenství,“ vysvětluje vedoucí provozu Petr Lapčík.

Než se tak stane, projde válcovaný materiál v podobě svitku nebo tyče otryskáním, tažením, dělením, rovnáním a závěrečnou kontrolou na povrchové vady. Po kontrole jsou tažené tyče zabaleny dle požadavků zákazníka a expedovány kamionovou dopravou na místo určení. Kapacitně však už nyní firmě nestačí současné prostory.

„Disponujeme volnou kapacitou tažení v objemu přibližně 20 % současné produkce. Proto připravujeme technologické řešení nejen k jejímu využití, ale také k prodloužení výrobkového řetězce zavedením návazných technologií loupání a broušení, včetně kompletně nového systému skladování plně automatizovaným regálovým zakladačem. To nám umožní nejen více vyrobit a uskladnit, ale také rychleji a více vyexpedovat,“ vysvětluje vedoucí provozu Petr Lapčík.

Díky regálovým zakladačům se navýší skladovací kapacita, zrychlí odbavení kamionů a ušetří potřebný prostor pro další návazné technologie, které zákazníci požadují.

Už nyní firma připravuje projekt stavby nové haly v místě stávající panelárny, kde místo stávajících objektů vyroste nová výrobní hala, ve které budou rozmístěny nové technologie navazující na technologii tažení. Na ploše cca 4 000 m² budou instalovány loupací linka, brousící linka, linka na kontrolu povrchových vad metodou vířivých proudů a nová dělící linka. Veškerá produkce bude zabalena na automatické balicí lince a uskladněna systémem automatického regálového zakladače.

Celá investice by měla být hotova v průběhu 1. čtvrtletí 2020 a dosáhne hodnoty 600 milionů korun. Počet zaměstnanců by se měl po dokončení celého projektu zvýšit ze současných 230 na 300.

Třinecké železárny v současné době vyrábí nejvíce oceli v České republice, a to více než 2,5 milionu tun. Investiční program Třineckých železáren dlouhodobě směřuje k dalšímu zvyšování přidané hodnoty výrobků a také do rozšiřování portfolia. Finalizační procesy zvyšují přidanou hodnotu všech produktů, jejichž uplatnění na trhu roste. A to zejména v automobilovém a strojírenském průmyslu.

Autor: nin

Vaše názory

Dělejme zákony pro lidi. Křečci nám prosperitu nezajistí

Luhačovice

Dělejme zákony pro lidi. Křečci nám prosperitu nezajistí

Podpora systémové legislativní změny, tak aby se mohla v ČR dostavět páteřní dopravní infrastruktura – to bylo...

26. 9. 2017
Měl jsem sen, abychom byli špičkovou vinařskou lokalitou, vzpomíná na začátky podnikání enolog Libor Zlomek

Slovácko

Měl jsem sen, abychom byli špičkovou vinařskou lokalitou, vzpomíná na začátky podnikání enolog Libor Zlomek

Myslíte si, že věda a víno nejdou k sobě? Omyl. Existuje dokonce i samostatný vědecký obor, který...

22. 9. 2017
Dobrým časům požehnal farář

Staré Město

Dobrým časům požehnal farář

Netradiční začátek pracovního dne prožili zaměstnanci nově otevřené restaurace Dobré časy ve Starém Městě. V pátek ráno...

17. 9. 2017
Interier Group nabízí kvalitní vybavení kanceláří

Uherské Hradiště

Interier Group nabízí kvalitní vybavení kanceláří

Osobní přístup ke každému zákazníkovi. Přesně takovým heslem se řídí majitelé společnosti Interier Group, která začátkem září...

10. 9. 2017
TOPlist