FacebookYoutubeInstagram

Tažírna oceli testuje provoz automatického skladového zakladače

Slovácko Podnikání 31. 5. 2019
Tažírna oceli testuje provoz automatického skladového zakladače
Foto: sal
Inzerce

Nový automatický skladový zakladač pro ocelové tažené tyče uvedli do zkušebního provozu v Tažírně oceli Třineckých železáren ve Starém Městě. Jde o první část rozsáhlé investice v celkové výši 600 milionů korun, která povede k zefektivnění výroby a zvýšení kapacity produkce tažených tyčí.

Nový automatický zakladač je instalován v hale téměř 20 metrů vysoké a 60 metrů dlouhé. Obsahuje 3 598 kazet, do nichž se dá uložit až 9 000 tun výrobků určených pro vyskladnění zákazníkům. Sklad je plně automatizovaný a umožňuje firmě optimální kontrolu stavu zásob prostřednictvím permanentní inventury.

„Nové zařízení nám pomáhá zrychlit odbavení kamionů a také jsme díky němu navýšili skladovací kapacity, které byly dosud nedostatečné. Automatický provoz linky je také významným přínosem v oblasti bezpečnosti práce,“ vysvětluje vedoucí provozu Tažírna oceli Třineckých železáren Petr Lapčík.

Efektivní využití plochy a prostoru skladu umožní stavbu nové výrobní haly na ploše 4 000 m2 pro další automatizované výrobní linky, díky nimž firma zavede návazné technologie loupání a broušení. „Druhá etapa rozvoje provozu tažírny počítá s instalací loupací linky, dvou brousících linek, linky na kontrolu povrchových vad a nové dělicí linky,“ upřesňuje ředitel pro investice a strategii Třineckých železáren Radek Olszar.

Díky novým investicím tažírna na Uherskohradišťsku uspokojí poptávku po ocelových tyčích špičkové kvality, které jsou zde vyráběny metodou tažení za studena v délkách od tří do sedmi metrů. Nachází uplatnění v automobilovém průmyslu, ale také ve strojírenství, při výrobě šroubů, nábytku a závitových tyčí. Drtivá většina produkce směřuje do zahraničí, a to až 70 %.

Kapacita výroby Tažírny oceli se ročně pohybuje okolo 90 000 tun výrobků. Nové investice by ji měly navýšit přibližně o 20 %. Zvýší se také počet zaměstnanců ze stávajících 230 na cílový stav 300 lidí. Půjde zejména o operátory výrobních linek a pracovníky údržby v oboru elektro, hydrauliky a strojní mechaniky.

Součástí investice je zároveň vybudování nového zázemí pro zaměstnance, tedy šaten, sociálního zařízení, jídelny a kancelářských prostor. Nové linky by měly být uvedeny do provozu na počátku příštího roku.

Tažírna oceli připravila prohlídku nového zakladače i výrobních prostor pro širokou veřejnost. Zájemci si budou moci zblízka provoz prohlédnout na Dni otevřených dveří v pátek 21. června od 14.00. 

Čtěte více
Autor: BZ

Vaše názory

Přebujelou byrokracii musíme porazit. Proto nechci stát v koutě!

Slovácko

Přebujelou byrokracii musíme porazit. Proto nechci stát v koutě!

Pochází ze slavné vinařské rodiny a i přes svůj mladý věk je dnes uznávaným odborníkem evropského významu....

16. 5. 2019
Uherskohradišťská nemocnice má jako jediná v kraji certifikát kvality

Uherské Hradiště

Uherskohradišťská nemocnice má jako jediná v kraji "certifikát kvality"

Uherskohradišťská nemocnice obhájila akreditaci, kterou se pyšní jako jediná ve Zlínském kraji. Udělení certifikátu je známkou kvality...

7. 5. 2019
Turbolet už 50 let brázdí nebe a vydělává miliony

Kunovice

Turbolet už 50 let brázdí nebe a vydělává miliony

Letadlo L 410 slaví 50 let, k nebi poprvé vzlétlo 16. dubna 1969. Za půlstoletí jich v...

24. 4. 2019
Arriva přinese na železnici vyšší komfort i pracovní příležitosti

Slovácko

Arriva přinese na železnici vyšší komfort i pracovní příležitosti

Na Slovácko vstupuje od letošního prosince nový železniční dopravce. Ještě do Vánoc začne jezdit na trase mezi...

16. 4. 2019
TOPlist