FacebookYoutubeInstagram

Těžba štěrkopísků vodárenskému využití neškodí, naopak mu může být prospěšná

Slovácko Podnikání 28. 8. 2017
Těžba štěrkopísků vodárenskému využití neškodí, naopak mu může být prospěšná

Obrovská navážka budovaná obcí Moravský Písek v záplavovém území u nádrže Pláňava. Záměru těžby štěrkopísků je přitom vyčítáno, že zde nelze skladovat sypké materiály.

Foto: České štěrkopísky
Inzerce

Nepoctivá kampaň vůči našemu záměru těžby štěrkopísku na lokalitě Uherské Hradiště bohužel neustává ani poté, co posuzování vlivu záměru na životní prostředí vedené Ministerstvem životního prostředí nezjistilo žádné podstatné okolnosti, které by těžbě bránily. Proti věcné debatě samozřejmě nic nelze namítat, ale diskriminační přístup k nám odmítáme a nezbývá nám, než uvádět věci na pravou míru. Naše těžba je stále vykreslována jako katastrofická hrozba, zatímco jsou přehlíženy poznatky z nesčetných pískoven v blízkém i vzdálenějším okolí, ale i z celé ČR nebo ciziny, kde řádně prováděná těžba štěrkopísku rizika nepředstavuje a právě naopak těžební jezera často slouží jako kvalitní vodní zdroj. Jelikož odpůrci našeho záměru jiným těžbám sami napomáhají nebo se na nich i podílejí (např. pískovny Polešovice, Moravský Písek - Podluží, Ostrožská Nová Ves), spatřujeme jejich motivy v osobních vazbách na místní těžební společnosti a ve snaze zabránit nám ve vytvoření konkurence.

Celý text placené inzerce společností České šterkopísky si přečtete v dnešním vydání slováckého týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM!

Čtěte více
Autor: PR

Vaše názory

O neústavnosti daňových formulářů

Brno

O neústavnosti daňových formulářů

Proč skupina senátorů vedená Ivo Valentou v srpnu 2017 napadla neomezenou možnost daňové správy vyžadovat různé daňové...

22. 8. 2017
Šijeme hezky česky

Slovácko

Šijeme hezky česky

Svatba i pro muže znamená výjimečný den. Žádný ženich nechce vedle své budoucí ženy nastrojené do krásných...

21. 8. 2017
Chce to plán!

Slovácko

Chce to plán!

Každá svatba je maraton, i když se vše snažíte udělat jednoduché a skromné, jsou věci, které zkrátka...

19. 8. 2017
Trendy není určovat trend

Slovácko

Trendy není určovat trend

Někdo bere svatbu jako přežitek, pro druhého znamená nejdůležitější a nejkouzelnější den v životě. Samozřejmě každý ženich...

18. 8. 2017
TOPlist