FacebookYoutubeInstagram

Trendem jsou kožené sedačky

Zlínský kraj Podnikání 9. 12. 2008
Trendem jsou kožené sedačky

Trendem roku 2009 budou především polohovatelné kožené sedačky

Foto: Radek Salaquarda

Obývací pokoje by měly být jedinečné, doporučuje interiérový architekt

Éra těžkých a plných obývákových stěn je již dávno pryč. Současným trendem je především volnost. A platí to i o obývacím pokoji. Slouží nám především k odpočinku, k pobývání a k setkávání s přáteli a ne jako úložiště věcí. Současný obývák si vystačí s malou sestavou nábytku pod televizí, konferenčním stolkem, sedačkou, velkými květinami a případně nějakou nižší komodou.

„Současné obývací pokoje jsou dnes zejména funkční, prostorné, vzletné a jedinečné. Převažuje minimalistický styl, kde na prvním místě stojí nepomíjivá krása čisté linie,“ je přesvědčen Ing. arch. Jaroslav Ševčík ze společnosti ARCH.Z.STUDIO Zlín, která se specializuje právě na interiérové projekty. Podle jeho slov tak kromě celkového designu hraje čím dál tím důležitější roli volba sedací soupravy. Ta se totiž po eliminaci obývákových stěn stává stěžejní součástí obývacího pokoje a v každém případě největším a tedy i nevýraznějším kusem nábytku. „Proto by všichni, kdo se rozhodují o podobě svého obývacího pokoje, měli výběru sedačky věnovat maximální pozornost,“ dodal zkušený architekt.

Velkým trendem poslední doby jsou přitom kožené sedací soupravy. Díky kvalitě použitého materiálu, širokému výběru i nepřekonatelnému image totiž plně zapadají do představy moderního bydlení. Navíc moderní kožené sedací soupravy bourají přežité mýty z dob dávno minulých, kdy za kožené sedačky byly často vydávány nekvalitní koženkové náhražky, které pak v zákaznících vsugerovaly představu o nepohodlnosti, neprodyšnosti a dalších nešvarech. Opak je však pravdou a kožená sedačka, která byla kdysi symbolem luxusního bydlení, dnes již představuje běžný standard.

„Sedacím soupravám velí stejné principy jako zásadám moderního bydlení. Takže volme spíše jednodušší, hranaté a bez zbytečných příkras v podobě vyřezávaných dřevěných výplní. Poohlédněte se po nových druzích materiálů a tvarů. Praktické jsou sedačky s prodlouženou částí pro nohy, na kterých se pohodlně relaxuje. Sestavu doplňte o nízký taburet. Vše samozřejmě sladěné k sobě samému i celému interiéru obývacího pokoje,“ připojuje několik rad Ing. arch. Jaroslav Habarta ze společnosti ARCH.Z.STUDIO.

Horkou novinkou příštího roku pak bude polohovatelná sedací souprava. „V základním provedení máte k dispozici velmi moderní nízkou sedací soupravu. V případě, že si však chcete dopřát ještě větší pohodlí a hodláte relaxovat, můžete si jednoduchým pohybem zvýšit opěrku a dopřát si tak skutečný zážitek nejen z designu, ale i pohodlí,“ dodal.

Prohlédnout, vyzkoušet a v případě zájmu také zakoupit si můžete nejen tuto trendovou novinku v nově otevřené prodejně společnosti SEDA desing v obchodním domě Delta na rohu Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, kde je vám k dispozici také množství dalších výhradně kožených sedacích souprav a doplňků.

Autor: dva

Vaše názory

Zlínský dětský filmový festival našel silného partnera

Zlínský dětský filmový festival našel silného partnera

Sázková kancelář SYNOT TIP se stala oficiálním patronem 49. mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který...

9. 12. 2008
Kožená sedačka? Zážitek z designu a pohodlí

Uherské Hradiště

Kožená sedačka? Zážitek z designu a pohodlí

Právě dnes byla v prvním poschodí obchodního domu Delta na rohu Masarykova náměstí v Uherském Hradišti otevřena...

24. 11. 2008
Lesní penzion Bunč čeká kompletní rekonstrukce

Zlínský kraj

Lesní penzion Bunč čeká kompletní rekonstrukce

V rámci Regionálního operačního programu Střední Morava byl v červnu letošního roku vybrán k realizaci projekt s...

21. 10. 2008
Zářič pomůže zachraňovat životy dětí

Uherské Hradiště

Zářič pomůže zachraňovat životy dětí

Minulý čtvrtek byl na Oční klinice dětí a dospělých Fakultní nemocnice v Motole oficiálně předán dar, který...

9. 10. 2008
TOPlist