FacebookYoutubeInstagram

Třídíme společně s 1.FC Slovácko

Uherské Hradiště Podnikání 17. 11. 2017
Třídíme společně s 1.FC Slovácko

Společnost Sběrné suroviny UH je soukromou firmou zabývající se problematikou odpadového hospodářství, a to komplexní formou služeb. Od začátku měsíce listopadu Sběrné suroviny UH vstoupily do pilotního projektu s prvoligovým klubem 1.FC Slovácko pod názvem Jsme jeden tým - Třídíme společně. Co všechno tento pilotní projekt obnáší a jaký je jeho princip, vysvětlil obchodní ředitel společnosti Sběrné suroviny UH Rudolf Mazánek ml.

Můžete čtenářům DOBRÉHO DNE v krátkosti představit tento projekt?

Princip je v podstatě jednoduchý. Naše společnost dospěla do určité fáze, kdy si může dovolit podporovat i prvoligový klub. A aby to nebylo jen o podpoře jako takové, chtěli jsme tomu dát i nějakou přidanou hodnotu, a ta právě spočívá v tom, že se budeme starat o svoz tříděného odpadu přímo ze stadionu.

Co vás k takovému kroku vedlo?

Často se pohybuji po různých ligových stadionech v republice a všiml jsem si, že na žádném z nich nefunguje separovaný sběr druhotných surovin. Logicky pak tyto všechny odpady ze stadionu končí v komunálním odpadu, místo toho, aby byly napřed vytříděny a následně odvezeny k dalšímu zpracování.

Říkáte, že jste se s tímto systémem sběru separovaného odpadu nikde nesetkal?

Ano, je to tak, i největší kluby v republice netřídí odpad. Všechno dávají na jednu hromadu. V tomto směru bude 1.FC Slovácko prvním a doufáme, že bude takto motivovat i ostatní kluby. A to nejen prvoligové. S dobrým ohlasem se tato inciativa setkává i v klubech na nižších úrovních. Aktuálně jednáme s Mařaticemi, kde by měly také být kontejnery na separovaný odpad. Objednávku už máme od Bílovic. Kde jsme zatím naši vizi prezentovali, setkali jsme se jen s kladnými ohlasy.

Nebude tedy problém zajistit nádoby na separovaný odpad pro všechny kluby, které o to projeví zájem?

Ne, v žádném případě. Velmi rádi podpoříme všechny kluby, nejen fotbalové, které o tuto službu projeví zájem.

Když se zpátky vrátíme k prvoligovému Slovácku. To také do této doby dávalo veškerý odpad na jednu hromadu?

Ve větší míře tomu tak bylo. Aktuálně tam instalujeme sběrné nádoby, jejichž investorem je město Uherské Hradiště, do kterých se bude odpad třídit. Tzv. sběrný point se bude nacházet pod tribunou D. Tam budou směrovány vytříděné odpady a následně odváženy k třídicím linkám na další vytřídění. Po celém stadionu budou rozmístěny speciální nádoby na tříděný odpad.

Co si máme představit pod pojmem sběrný point?

To je místo, kam mohou lidé donést svůj plastový nebo papírový odpad. Ten pak bude roztříděn podle svého určení.

Jakou skladbu má takový odpad z prvoligového stadionu a kolik ho asi po jednom utkání je?

Většinu tvoří plastový odpad, a to převážně kelímky, zbytek papír. Množství je individuální podle počtu lidí na zápase. Zatím nemáme přesná čísla.

Kdy poprvé uvidí fanoušci tohle vše přímo v praxi?

Celý projekt odstartuje v sobotu během utkání s Plzní. Naším cílem je dostat myšlenku třídění odpadu do povědomí všech lidí. A spolupráce s prvoligovým klubem je k tomu dobrá příležitost.

Rád bych zmínil, že se projektu zhostili zástupci 1.FC Slovácko i město Uherské Hradiště na výbornou. Hradišťáci jsou jedni z nejlepších v třídění odpadů v kraji a jak nabádá zástupce města pro životní prostředí a radní města Uherské Hradiště František Elfmark, držme si laťku stále vysoko a pokud možno třiďme odpad ještě více, protože odpadu přibývá každým dnem mnoho.

Autor: PR

Vaše názory

Nejsou jablka. Nahradí je koncentráty a dřeň

Nivnice

Nejsou jablka. Nahradí je koncentráty a dřeň

Nejen ceny másla, ale také jablek letí nahoru. Letošní neúroda zvedá výkupní ceny za kilogram na dvojnásobek...

6. 11. 2017
Závod Hamé v Bzenci má nového ředitele

Bzenec

Závod Hamé v Bzenci má nového ředitele

Výrobní závod PIKA Bzenec, který je jedním ze sedmi výrobních míst Hamé v Česku, má od října...

29. 10. 2017
Zlatá medaile MSV Brno 2017

Uherský Brod

Zlatá medaile MSV Brno 2017

Uherskobrodská firma byla oceněna u příležitosti 59.ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 2017 získáním Zlaté medaile veletrhu....

24. 10. 2017
Na Zlínsku ovládla podnikatelské soutěže výroba pro letecký průmysl

Zlínský kraj

Na Zlínsku ovládla podnikatelské soutěže výroba pro letecký průmysl

Josef Fryzelka vyrábí sudy na víno a lihoviny od 5 do 600 litrů, kádě na kvašení ovoce,...

13. 10. 2017
TOPlist