FacebookYoutubeInstagram

Vycházím z toho, co potřebují občané Slovácka

Uherské Hradiště Podnikání 2. 9. 2008
Vycházím z toho, co potřebují občané Slovácka

Podle výsledků ankety, kterou si zadal starosta Uherského Hradiště Libor Karásek, obyvatelům regionu záleží v první řadě na vytváření vhodných pracovních míst, ale také na důstojné péči o seniory.

„Když jsem zvažoval kandidaturu do Senátu, hodně jsem přemýšlel o tom, v čem bych mohl být užitečný nad rámec současné role starosty. Celý náš region dobře znám a vím, že je u nás stále hodně problémů. Ale chtěl jsem si potvrdit, co většina místních lidí považuje za nejpalčivější otázky, abych věděl, na co bych se případně měl v budoucnu zaměřit, a také abych mohl posoudit, zda je v mých silách skutečně pomoci,“ vysvětluje rozsáhlé anketní dotazování Libor Karásek.

Povzbuzením pro něj je zájem o projekty, na nichž už pracuje: Většina obyvatel Slovácka podle zmiňovaného výzkumu označila za důležité například vytváření vhodných pracovních míst, příchod nových investorů, možnosti vzdělávání. „Potěšilo mě také, že lidé hodně myslí na péči o seniory, protože důstojnou péči ve stáří bude jednou potřebovat každý z nás,“ přibližuje výsledky šetření Karásek.

Za samozřejmost považuje důraz na tradice, obnovu památek včetně církevních objektů. V nezanedbatelné míře dotazovaní také zdůrazňovali potřebu možností k využívání volného času. „Těší mě využívání cyklostezek. Když jsme s tímhle projektem začínali, ani jsem netušil, jak budou oblíbené. Teď jsme se v anketě ptali mimo jiné, nakolik lidé vítají zbudování aquaparku.“

Herec Jan Přeučil: Vážím si snahy o rekonstrukci bývalé věznice

S hercem Janem Přeučilem se Libor Karásek seznámil loni během natáčení filmu režiséra Jána Nováka s pracovním názvem Jméno. Snímek se natáčel v uherskohradišťské věznici a poukazuje na vyšetřovatelské praktiky z padesátých let.

„Nejen já, ale i celý štáb ocenil spolupráci města a zejména starosty Karáska. Nesmírně si vážím jeho snahy o převod nechvalně známé věznice do vlastnictví města tak, aby tu mimo jiné vzniklo i muzeum totality a připomínka svědomí národa.Vedou mne k tomu i osobní důvody - můj tatínek byl v jednom z procesů v padesátých letech odsouzen k doživotnímu trestu,“ sdělil v souvislosti se senátní kandidaturou uherskohradišťského starosty Jan Přeučil. 

Autor: PR

Vaše názory

Letní slavnost u Schlote Automotive Czech

Mařatice

Letní slavnost u Schlote Automotive Czech

U příležitosti oficiálního zahájení provozu svého výrobního závodu pořádala firma Schlote-Automotive Czech s. r. o., v sobotu...

21. 8. 2008
Do své práce dávám i kus sebe

Slovácko

Do své práce dávám i kus sebe

I v letošním roce je partnerem soutěže Tvář DOBRÉHO DNE pražská modelingová agentura PH Models, u které...

13. 8. 2008
Muzeum obchodu a pohostinství

Uherské Hradiště

Muzeum obchodu a pohostinství

Chcete vychutnat atmosféru zašlých časů? Navštivte nově otevřenou kavárnu - restauraci ve Starém Obchodě, která se nachází...

13. 8. 2008
Modelka musí být pozitivní a otevřená

Slovácko

Modelka musí být pozitivní a otevřená

Už čtyři roky spolupracuje naše redakce při soutěži Tvář DOBRÉHO DNE s pražským modelingovým guru Petrem Holancem,...

8. 8. 2008
TOPlist