FacebookYoutubeInstagram

Závod Hamé v Bzenci má nového ředitele

Bzenec Podnikání 29. 10. 2017
Závod Hamé v Bzenci má nového ředitele

Třináctý ředitel závoda PIKA Michal Slezáček.

Foto: agentura Médea

Výrobní závod PIKA Bzenec, který je jedním ze sedmi výrobních míst Hamé v Česku, má od října nového ředitele  - Michala Slezáčka (35). Tento odborník tak převzal vedení uvedeného jihomoravského závodu, který se specializuje na výrobu nakládané zeleniny, včetně produktů známé značky Znojmia. Michal Slezáček se stal v pořadí třináctým ředitelem tohoto závodu v historii a současně aktuálně nejmladším ze všech výrobních ředitelů Hamé.

Michal Slezáček má bohaté pracovní zkušenosti ve významných společnostech na různých manažerských pozicích ve výrobě v Česku i v zahraničí.  Působil například jako lean manažer a výrobní manažer u společnosti Nestlé, včetně slovenské pobočky, za sebou má také působení jako lean manažer u společnosti Cloetta a Lean Expert ve společnosti Honeywell.

 „V současnosti zahajujeme výraznou modernizaci celého závodu, která nám během 2-3 let umožní výrazně rozšířit kapacitu výroby, dosáhnout špičkové mezinárodní úrovně v potravinářské výrobě a vylepšit pracovní podmínky pro zaměstnance,“ nastínil své plány nový ředitel PIKA Bzenec Michal Slezáček.

Michal Slezáček vystudoval mechatroniku na Trenčianské universitě Alexandera Dubčeka v Trenčíně a svá studia završil ziskem titulu MBA na Nottingham Trent University ve Velké Británii.

Ve volných chvílích se Michal Slezáček věnuje sportu, například extrémním překážkovým závodům Spartan Race, a také dvěma malým synům.

Ve funkci ředitele PIKA Bzenec nahrazuje Jana Vašinku, který po vzájemné dohodě z Hamé odešel po téměř pěti letech v této pozici.

Závod v Bzenci získal od října i další personální posilu. Novým vedoucím výroby byl jmenován Jaroslav Svetlík, který má za sebou například vedení závodu v zahraničí.

Závod PIKA Bzenec se specializuje na zpracování sterilované zeleniny již od 40. let minulého století.

V současnosti zpracovává prakticky veškerou sterilovanou zeleninu skupiny Hamé, kam patří od roku 1998. Právě zde se rodí slavné okurky Znojmia dle tradiční receptury, hrášek, zelí nebo známé zeleninové směsi Moravanka, Hradišťanka či  Kunovjanka.

Ročně tento závod, který je největší svého druhu v Česku, vyrobí zhruba 30 000 tun sterilované zeleniny. Největší objem činí sterilované okurky, v sezóně jich bzenecký závod dokáže vyrobit více než 13 milionů sklenic, přičemž denně zpracuje na 110 tisíc kilogramů čerstvých okurek.

A víte, co vlastně znamená slovo PIKA? PIKA = PIlát Karel, někdejší majitel závodu v Uherském Hradišti.

Autor: Andrea Červenková

Vaše názory

Zlatá medaile MSV Brno 2017

Uherský Brod

Zlatá medaile MSV Brno 2017

Uherskobrodská firma byla oceněna u příležitosti 59.ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 2017 získáním Zlaté medaile veletrhu....

24. 10. 2017
Na Zlínsku ovládla podnikatelské soutěže výroba pro letecký průmysl

Zlínský kraj

Na Zlínsku ovládla podnikatelské soutěže výroba pro letecký průmysl

Josef Fryzelka vyrábí sudy na víno a lihoviny od 5 do 600 litrů, kádě na kvašení ovoce,...

13. 10. 2017
Tažírna oceli plánuje do tří let zvýšit kapacitu výroby o 20 procent

Staré Město

Tažírna oceli plánuje do tří let zvýšit kapacitu výroby o 20 procent

Výstavbu nové haly, technologií i a rozšíření stávající kapacity výroby o 17 tisíc tun plánuje provoz Tažírna...

4. 10. 2017
Dělejme zákony pro lidi. Křečci nám prosperitu nezajistí

Luhačovice

Dělejme zákony pro lidi. Křečci nám prosperitu nezajistí

Podpora systémové legislativní změny, tak aby se mohla v ČR dostavět páteřní dopravní infrastruktura – to bylo...

26. 9. 2017
TOPlist