FacebookYoutubeInstagram

Ze seníku vznikly nové firemní prostory

Buchlovice Podnikání 15. 1. 2011
Ze seníku vznikly nové firemní prostory

V areálu bývalého zemědělského družstva v Buchlovicích vzniklo přeměnou seníku nové firemní zázemí společnosti BENJAMÍN, s. r. o. Za účasti hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, představitelů společnosti a partnerů, kteří se podíleli na výstavbě objektu, proběhlo slavnostní otevření.

Společnost BENJAMÍN, s. r. o., již delší dobu hledala možnosti, jak vylepšit vlastní infrastrukturu a zázemí pro svoji činnost v oblasti velkoobchodu s nábytkem a ostatním vybavením pro všechny typy předškolních zařízení. Společnost předala žádost o umožnění spolufinancování projektu prostředky EU a rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Na základě předložených podkladů a požadované dokumentace k projektu byl projekt schválen.

V průběhu roku 2009 byla odkoupena budova zdevastovaného seníku na okraji Buchlovic a veškeré pozemky, které byly potřebné pro realizaci celého projektu. Na podzim začaly stavební práce. V průběhu srpna roku 2010 byl objekt zkolaudován a předán k užívání. Celkové náklady na přestavbu dosáhly částky téměř 42 mil. korun.

„Ze seníku vznikly moderní skladovací prostory s přístavbou pro administraci a rodičovské centrum. To bude sloužit především dětem předškolního věku ke smysluplnému trávení volného času, k rozvoji jejich dovedností při využití nejmodernějších výukových a didaktických pomůcek, které firma BENJAMÍN, s. r. o., vyvíjí a dodává na trh mateřských škol,“ uvedl ředitel společnosti Petr Kubíček.

Do konce roku bude přijato do pracovního poměru 11 nových pracovníků, čímž společnost značnou měrou přispěje k posílení zaměstnanosti v regionu a k rozvoji kvality služeb pro předškolní zařízení na špičkovou evropskou úroveň.

Autor: tyl

Vaše názory

Tradice předávaná po čtyři generace

Mařatice

Tradice předávaná po čtyři generace

Roštovka a parnička I minulý týden v pátek, tak jako obvykle, se opět pod mařatickým kopcem kolem...

13. 1. 2011
Prosím vdoleček, ne koláček

Vlčnov

Prosím vdoleček, ne koláček

Důležitý recept a pracovité ruce Tentokrát představujeme voňavou, sladkou, v ústech se rozplývající perlu Slovácka barvy žlutohnědé....

13. 1. 2011
Le Nautic není jen pro gurmány

Uherské Hradiště

"Le Nautic není jen pro gurmány"

Zrod nové pasáže Menton a restaurace Le Nautic sledoval téměř denně. Těšilo ho, když se zvenčí nevýrazná...

6. 1. 2011
Poklad vydaný bystřickým krajem

Uherský Brod

Poklad vydaný bystřickým krajem

Od Lopeníku až k vám Jen málokdo nezná Lopenickou slaninu od firmy VOMA. Tato typická slovácká...

5. 1. 2011
TOPlist