FacebookYoutubeInstagram

Boršičtí nadále prohánějí lídra

Slovácko Šachy 14. 1. 2019
Boršičtí nadále prohánějí lídra

Šachisté Boršic B stále prohánějí vedoucí „déčko“ Kroměříže a po pěti kolech zůstávají žhavými aspiranty na postup. Ludvíček a spol. bez větších problémů vyhráli na půdě předposledních Postoupek 6:2 a na lídra z Hané ztrácejí jen dva body. Vítězství slaví i Vlčnov B, Staré Město E a Dolní Němčí.

Boršickým cestu za třemi body usnadnil soupeř, který nastoupil jen v šesti. Vyhráli L. Volčík, Ludvíček a Skalka, remizovali Havránek a Volčík sen. Záloha Vlčnova v okresním derby udolala Kunovice B 4,5:3,5, když hosté přijeli jen v sedmi. Vedle kontumační výhry bodovali za Vlčnovské naplno Psotka a M. Kadlčík, za poražené Kaňovský a Krmíček. Smírem se rozešli Bartoš s Růčkou, Ondrůšek se Všetulovou a Javor s Vavříkem. Ve druhém derby Bojkovice nestačily na Staré Město E (3,5:4,5) a stále čekají na první bodový zisk. Vyhráli Prchla a Major, za výběr od řeky Moravy P. Blaha, Krča a Studený. Patem skončily partie P. Vaňhara - R. Štefaník, Plášek - L. Macháček a J. Vaňhara - P. Štefaník.

Dolní Němčí je po výhře 6:2 nad EMKaD Holešov třetí. Celý bod ukořistili J. Zpěváková, Hruška, K. Zpěváková a Štos, půl bodu přidali Symerský, Světínský, Šumšal a Hrabal.

Autor: oj

Vaše názory

Čest Slovácka zachraňovali Staroměstští

Slovácko

Čest Slovácka zachraňovali Staroměstští

Čest týmů Uherskohradišťska ve druhé lize zachraňovali šachisté Starého Města B, kteří remizovali ve Velkých Losinách 4:4....

7. 1. 2019
Trojlístek vybojoval plný počet bodů

Slovácko

Trojlístek vybojoval plný počet bodů

Šachový trojlístek vyslanců Uherskohradišťska v krajském přeboru zažívá parádní start do sezony, po čtyřech kolech totiž okupuje...

20. 12. 2018
Derby pro Staré Město

Slovácko

Derby pro Staré Město

Druholigoví šachisté Starého Města B porazili ve čtvrtém kole na domácí půdě Vlčnov a převzali po něm...

17. 12. 2018
Gymnázium postoupilo bez boje

Slovácko

Gymnázium postoupilo bez boje

Letos se již koncem listopadu uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu, ve kterém se každoročně setkávají...

10. 12. 2018
TOPlist