FacebookYoutubeInstagram

Gymnazisté bez medaile

Uherské Hradiště Šachy 1. 7. 2019
Gymnazisté bez medaile

Šachisté Gymnázia Uherské Hradiště na medaili z republikového finále Přeboru škol v šachu ve Zlíně nedosáhli. Jeden z favoritů na „bednu“ obsadil v kategorii středních škol páté místo. Školáci z Mařatic a Boršic skončili v kategorii 1.-5. ročník ZŠ ve druhé desítce startovního pole.

Gymnazisté vstoupili do turnaje třemi výhrami a po prvním dnu nakonec figurovali na třetí příčce, když z pěti zápasů ztratili pouze dva body za plichtu 2:2 v krajském derby s SPŠS Vsetín. Druhý den odstartovali remízou s druhým nasazeným Gymnáziem Frýdek-Místek, aby vzápětí nestačili na turnajovou jedničku Gymnázium Plzeň (1:3) a klesli na pátou příčku. I tak ale byli ve hře o medaili. Jejich sen se rozplynul až po prohře s Gymnáziem Jičín (1:3). Závěrečný skalp Gymnázia Lanškroun už znamenal jen konečné páté místo. Hradišťští hráli v sestavě Martin Húsek (8 bodů), František Mrkus (4), Mikuláš Trávníček (4,5), David Kovařík (4,5).

V kategorii 1.-5. ročník reprezentovaly Zlínský kraj ZŠ Mařatice a ZŠ Boršice. Mařatičtí vstupovali do turnaje jako osmnáctí nasazení a nakonec v konkurenci 30 škol obsadili třinácté místo.

Nejlepšího výsledku dosáhli synové velmistra Vlastimila Babuly - Matěj 5,5 bodu a Tomáš 5 bodů. Martin Medek přidal 4 a Ondřej Kohoutek 4,5. Boršice obsadily 18. příčku (Jan Kostka 4,5; Matěj Krajíček 3, Ondřej Kec 3,5; Petr Burša 2, Oliver Jurčík 2, Kryštof Jurčík 1).

Autor: oj

Vaše názory

Šampaňské bouchli pod Buchlovem

Slovácko

Šampaňské bouchli pod Buchlovem

Až poslední kolo určilo postupujícího z krajského přeboru. Z výšlapu do druhé ligy se radují šachisté Boršic,...

15. 4. 2019
Mizerná rozlúčka druholigistů

Slovácko

Mizerná rozlúčka druholigistů

Rozlúčka s druholigovými boji se trojlístku vyslanců Uherskohradišťska nepovedla. Šachisté Starého Města B a Vlčnova dokonce padli...

12. 4. 2019
Radost ani smutek, stříbrné Dolní Němčí

Slovácko

Radost ani smutek, stříbrné Dolní Němčí

Závěrečná kapitola krajské soutěže se dohrávala jen z povinnosti, o vítězi i dvou postupujících už totiž bylo...

8. 4. 2019
Boršicím už chybí jen poslední krok

Slovácko

Boršicím už chybí jen poslední krok

Šachisté Boršic udělali další krůček k titulu krajského přeborníka a postupu do II. ligy! V předposlední kapitole...

1. 4. 2019
TOPlist