FacebookYoutubeInstagram

Gymnázium postoupilo bez boje

Slovácko Šachy 10. 12. 2018
Gymnázium postoupilo bez boje

Letos se již koncem listopadu uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu, ve kterém se každoročně setkávají šachisté jednotlivých škol okresu Uherské Hradiště, aby bojovali o postup do krajského kola. Ve třech kategoriích se ho zúčastnilo 16 družstev z 8 základních a středních škol a vždy dvě nejlepší družstva v každé kategorii postoupila do krajského kola. Výjimkou jsou středoškolští šachisté Gymnázia Uh. Hradiště, kteří postoupili bez boje. Do kategorie středních škol se totiž žádná jiná nepřihlásila.

V kategorii 1. - 5. ročník ZŠ se prezentovalo sedm družstev a celkem s přehledem vyhrálo družstvo ZŠ Boršice. Hrálo v sestavě J. Kostka, který uhrál 6 bodů, M. Krajíček 6, O. Kec 5 a P. Burša 5,5. Druhé postupové místo obsadila stejně jako loni ZŠ TGM Mařatice, kterou reprezentovali M. Babula 5, M. Medek 4, O. Kohoutek 5 a T. Babula 5. Třetí, již nepostupové místo obsadila ZŠ Staré Město.

V kategorii 6. - 9. ročník ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií o postup do krajského kola bojovalo letos také sedm družstev. Boj o zlaté medaile byl napínavý až do poslední partie. O jejich zisku rozhodli studenti hradišťského gymnázia již v 1. kole, ve kterém porazili žáky ZŠ Staré Město 3:1 a pak již jen svůj náskok udržovali. Hráli v sestavě V. Babula 6, J. Krchňáček 5, T. Horáček 6 a A. Potyková 4,5. ZŠ Staré Město reprezentovali V. Všetulová 5, S. Foltýnek 6, R. Čapek 5, R. Procházka 2 a M. Hampala 3. Bronzové medaile si odvezli žáci ZŠ Vlčnov.

Autor: oj

Vaše názory

Trio získalo plný počet devíti bodů

Slovácko

Trio získalo plný počet devíti bodů

Trojlístek týmů Uherskohradišťska v krajském přeboru zvládl třetí kolo na jedničku, vybojoval totiž plný počet bodů. Šachisté...

4. 12. 2018
Kunovičtí smazali nulu

Slovácko

Kunovičtí smazali nulu

Šachisté Kunovic si připsali do druholigové tabulky první bod, když remizovali se Starým Městem B 4:4. Třetí...

30. 11. 2018
Okresu vládne Vlčnov C

Slovácko

Okresu vládne Vlčnov C

Okresní soutěž šachistů, 3. kolo: Ostrožská Nová Ves - St. Město H 4:1, Blahůš, Pavlas senior, Botek...

29. 11. 2018
Boršičtí poprvé padli, vyhrál jen trojlístek

Slovácko

Boršičtí poprvé padli, vyhrál jen trojlístek

Šachisté zálohy Boršic ztratili první body v krajské soutěži, když ve třetím kole pouze remizovali 4:4 v...

27. 11. 2018
TOPlist