FacebookYoutubeInstagram

Saša Skalský je mistrem Moravy

Staré Město Šachy 7. 11. 2017
Saša Skalský je mistrem Moravy

Šachista Alexandr Skalský z ŠK Staré Město je čerstvým šampionem Moravy do 16 let! Ziskem titulu na tradičním mistrovství Moravy a Slezska v Koutech nad Desnou si zároveň zajistil postup na republikový šampionát, na který pojedou i jeho týmoví kolegové Vlastimil Babula a Klára Spáčilová.

„Saša nedal soupeřům šanci, z devíti partií ani jednou neprohrál, když ztratil půldruhého bodu za tři remízy. Věřím, že na výkony naváže i na republice,“ přeje si Antonín Macháček, předseda šachového klubu ze Starého Města.

U řeky Desná bojovalo ve čtyřech věkových kategoriích 294 šachistů, vždy prvních osm odemklo brány mistrovství republiky. Slovácko kromě staroměstských svěřenců velmistra Vlastimila Babuly a Antonína Horsáka reprezentovali ještě talentovaní šachisté z Kunovic.

Až do posledního kola bojoval o postup v kategorii do 16 let i kunovický Mikuláš Trávníček, ale se ziskem šesti bodů nakonec skončil v konkurenci 65 šachistů „až“ jedenáctý.

Z kategorie do 14 let se v těžké konkurenci prosadil junior Vlastimil Babula ze Starého Města, který skončil se šesti body osmý a pojede se Skalským na republiku. Jeho oddílová kolegyně Viktorie Všetulová byla třiatřicátá.

Nejúspěšnějším zástupcem Uherskohradišťska v kategorii do 12 let se stala Marie Vaňková z Kunovic na dvanáctém místě, hned za ní skončil Jan Vávra ze Starého Města. Oba získali šest bodů. V nejmladší kategorii desetiletých se představilo 72 šachistů, včetně Matěje Babuly ze Starého Města, druhého syna trénujícího velmistra. I on prokázal, že jablko nepadlo daleko od stromu, když se ziskem šesti bodů obsadil solidní třinácté místo.

Autor: ceh, oj

Vaše názory

Hosté měli na startu bodové žně

Slovácko

Hosté měli na startu bodové žně

Regionální přebor šachistů, 1. kolo: Osvětimany - Dolní Němčí B 2,5:5,5; Macků - Kunčík, bratři Kadlčkovi, Světínský...

2. 11. 2017
Dvě derby na úvod

Slovácko

Dvě derby na úvod

Hned šest týmů Uherskohradišťska se letos zapojí do bojů v krajské soutěži. Jelikož úvodní kolo nabídlo dvě...

27. 10. 2017
Premiéru zvládl jen nováček

Slovácko

Premiéru zvládl jen nováček

Šachisté Vlčnova premiéru v druhé lize zvládli na podtrženou jedničku. Nováček soutěže doma spláchl Univerzitu Brno 5,5:2,5....

23. 10. 2017
Ludvíček slavil 80 bleskem

Boršice

Ludvíček slavil 80 bleskem

Šachisté Vlčnova obsadili na Otevřeném přeboru Moravy čtyřčlenných družstev v bleskovém šachu druhé místo, když nestačili jen...

8. 10. 2017
TOPlist