Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Vykope Vrána znovu „brambory“?

Staré Město Šachy 10. 8. 2017
Vykope Vrána znovu „brambory“?
Foto: sal

Šachisté obsadí Staré Město. Už v pátek totiž na pravém břehu řeky Moravy rozehrají první partie 15. ročníku mezinárodního šachového turnaje FIDE Open. Na vítěze čeká prémie 10 tisíc korun, nasazenou jedničkou je velmistr Petr Neumann z Pardubic.

„Startovní listina čítá 129 šachistů ze sedmi zemí, kromě Čechů a Slováků přijel i vyslanec z Německa, Polska, Ukrajiny, Anglie a dokonce i z daleké Austrálie. Nejlepší si rozdělí 43 tisíc korun,“ prozradil Radim Stuchlý, ředitel turnaje, který se hraje švýcarským systémem na deset kol.

Turnajovou jedničkou je velmistr Petr Neumann z města perníku, který se pyšní ELO 2457. Na zlatý hattrick se pokusí zaútočit druhý nasazený velmistr Vladimír Talla (ELO 2405) z Ostravy, který vyhrál poslední dva ročníky. Trojkou je David Kaňovský (ELO 2404) z Poruby.

Do bojů se zapojí i několik domácích šachistů, včetně nejzkušenějšího Františka Vrány (ELO 2247), který coby nasazená devítka obhajuje čtvrté místo.

Turnaj startuje v pátek 11. a skončí 18. srpna. Na vítěze čeká prémie 10 tisíc korun.

Autor: ceh

Vaše názory

Rapid pro Navaru

Kunovice

Rapid pro Navaru

Silně obsazený třetí ročník kunovického šachového festivalu v Rapid šachu se stal kořistí favorizované jedničky turnaje velmistra...

6. 7. 2017
Stříbrní šachisté sahali po zlatu

Uherské Hradiště

Stříbrní šachisté sahali po zlatu

Šachoví gymnazisté z Uh. Hradiště si z republikového přeboru škol v šachu dovezli parádní druhé místo. Do...

4. 7. 2017
Hráčka obrala jen žena

Kunovice

Hráčka obrala jen žena

Velmistr Zbyněk Hráček z Uherského Hradiště na simultánce v Kunovicích prokázal, proč je v aktuálním českém žebříčku...

28. 6. 2017
V rozlúčce dobyli Hanou

Slovácko

V rozlúčce dobyli Hanou

Šachisté Starého Města opouštějí prvoligovou scénu. I přes jistotu sestupu v derniéře vyhráli na šachovnicích Kroměříže 4,5:3,5....

24. 4. 2017
TOPlist