FacebookYoutubeInstagram

Zlatý Džavcha, stříbrný Skalský

Staré Město Šachy 26. 3. 2020
Zlatý Džavcha, stříbrný Skalský

Šachisté ze Slovácka zazářili na zkráceném mistrovství republiky mládeže do 16 let, dorostenců a juniorů v Koutech nad Desnou. Titul šampiona si odnesl Delgerdalai Bayarjavkhlan ze Starého Města (na snímku uprostřed), stříbrnou medaili přidal jeho oddílový kolega Alexandr Skalský.

Džavcha, jak se talentovanému šachistovi přezdívá, vyhrál v kategorii chlapců do 10 let, Skalský pak ve společném zápolení juniorů a dorostenců. „Pořadatelé mu pověsili na krk stříbrnou medaili za každou kategorii,“ doplnil Jiří Ondra, předseda Šachového svazu Zlínského kraje.

Šampionát měl letos netradiční scénář. Po nařízení vlády, která omezila pořádání akcí s účastí nad 100 osob, hygienici organizátorům ještě udělili výjimku, ale po vyhlášení nouzového stavu pozbyla platnosti. Vítězové tak byli vyhlášení po 7. z 9 původně plánovaných kol.

Uherskohradišťsko mělo na Hané osm želízek v ohni z ŠK Staré Město a ŠK Kunovice. Na bednu však dosáhlo jen staroměstské duo.

V kategorii chlapců do 14 let obsadil Vlastimil Babula ze Starého Města až deváté místo, což pro něj bylo malé zklamání. „O jeho umístění rozhodlo horší pomocné hodnocení, jinak měl stejně bodů jako pátý,“ podotkl Ondra. O dva roky mladší Vlastimilův bratr Matěj zakotvil na 21. místě.

V dívkách dosáhly nejlepšího výsledku vyslankyně Kunovic. Viktorie Všetulová a Marie Vaňková vybojovaly shodně osmé místo v kategorii do 16, respektive 14 let. Mezi čtrnáctiletými se představila i staroměstská Klára Spáčilová, v sedmadvacetičlenném startovním poli skončila osmnáctá. V nejmladší kategorii dívek do 10 let byla její oddílová kolegyně Adéla Bažantová dvaadvacátá.

Autor: ceh, oj

Vaše názory

Kunovičtí slaví postup

Slovácko

Kunovičtí slaví postup

Šachisté Kunovic si dvě kola před koncem krajského přeboru zajistili jízdenky do druhé ligy! Skalpovali totiž i...

23. 3. 2020
Dolněmčané se přiblížili postupu

Slovácko

Dolněmčané se přiblížili postupu

Šachisté Dolního Němčí B jsou krůček od postupu, v devátém kole okresního přeboru udolali Staré Město G...

23. 3. 2020
Kunovičtí už slaví postup, Bojkovice mají problém

Zlínský kraj

Kunovičtí už slaví postup, Bojkovice mají problém

Šachisté zálohy Kunovic jsou v cíli! V devátém kole krajské soutěže vyhráli na půdě pátého Holešova 5:3...

4. 3. 2020
Kunovice se valí do druhé ligy

Slovácko

Kunovice se valí do druhé ligy

Postup šachistů Kunovic do druhé ligy je nejspíš už jen formalitou. Tři kola před koncem krajského přeboru...

2. 3. 2020
TOPlist