FacebookYoutubeInstagram

Skvělý start juniorek Snails

Kunovice Softbal 5. 5. 2014
Skvělý start juniorek Snails
Inzerce

Extraligové softbalové juniorky Snails Kunovice vykročily do sezony ve velkém stylu, když ovládly úvodní turnaj na hřišti pražské Krče. Šnečice smetly všechny protivníky a ve finále neušetřily ani domácí Eagles (9:6).

Ve stověžaté Praze bojovalo dvanáct týmů, které los rozdělil do čtyř základních skupin. Vítězové postoupili přímo do čtvrtfinále, týmy na druhých a třetích místech absolvovaly navrch osmifinále.

Kunovjanky základní skupinu zvládly impozantně, když do země zadupaly oba soupeře při celkovém skóre 31:2! „Ani jeden z týmů nás však nepřinutil k maximálnímu výkonu,“ podotkl kouč Pavel Křivák. Ve čtvrtfinále jeho výběr narazil na pražský Sabat, od kterého se očekával větší odpor. Jenže už po třech směnách nebylo co řešit a zápas skončil opět rozdílem. Kunovjanky se zapotily až v semifinále proti polské Wroclawi. „Pestrý útok soupeře holkám zpočátku dělal problémy a po vlastních chybách se dostaly pod tlak, ale nakonec zápas otočily,“ potěšilo Křiváka. Ve finále tak na Snails čekal domácí tým. Eagles sice hned z prvního útoku skórovali, ale jejich radost měla jepičí život. „Rychle jsme odpověděli a ve druhé směně čtyřmi body prakticky rozhodli. Za stavu 5:1 soupeř ještě odpověděl dvěma body, ale další tlak otupila střídající nadhazovačka Húsková,“ komentoval finále Křivák. Jeho tým nakonec zvítězil 9:6. „Holky zaslouží absolutorium. Při pohledu na soupeře je na místě pomýšlet na některou z medailí,“ nezastírá zkušený lodivod.

Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: Kunovice - Radotín 20:0, - PV Praha 11:2, čtvrtfinále: Kunovice - Sabat 13:0, semifinále: Kunovice  - Wroclaw 7:2, finále: Kunovice - Eagles Praha 9:6.

KUNOVICE: Rampáčková, Tamášová, Sedlářová, Húsková, Slaninková, Gunišová, Vlčková, Mlýnková, Phamová, Mimouni, Chaloupková. 

Autor: ceh

Vaše názory

Šnečci se probojovali do extraligy

Kunovice

Šnečci se probojovali do extraligy

Softbaloví žáci Snails Kunovice si poprvé v historii zahrají extraligu (kategorii do 13 let). O jejich průniku...

4. 5. 2014
Vítězství vydřeli po tříhodinové bitvě

Kunovice

Vítězství vydřeli po tříhodinové bitvě

Softbalisté Snails Kunovice se po šesti letech vrátili na scénu první ligy a na rozjezd si připsali...

2. 5. 2014
Zabojují o MS, Kratochvíl a Lapčík k reprezentaci

Kunovice

Zabojují o MS, Kratochvíl a Lapčík k reprezentaci

Softbalisté Marek Lapčík a Bronislav Kratochvíl, nadhazovači druholigového Snails Kunovice, získali angažmá u slovenské ženské reprezentace. Ostrou...

26. 4. 2014
O lepším startu šnečice snad ani nesnily

Kunovice

O lepším startu šnečice snad ani nesnily

Start do nové sezony softbalistky Snails Kunovice zvládly. Ve stověžaté Praze vybojovaly dvě vítězství, což je nejlepší...

24. 4. 2014
TOPlist