FacebookYoutubeInstagram

Šneci rázně vykročili za postupem

Kunovice Softbal 15. 5. 2018
Šneci rázně vykročili za postupem

Softbalisté Snails Kunovice hned na prahu nové sezony potvrdili, že se chtějí zbavit třetiligových okovů. Úvodní turnaj v Neratovicích proměnili ve vlastní exhibici a navázali tak na vítězství v přípravném turnaji O Perníkovou chaloupku v Pardubicích.

Svěřenci hrajícího trenérského tandemu Radim Schlinger, Ondřej Blaha smetli všechny soupeře při impozantním skóre 73:9! „Vyhráli jsme o parník,“ vystihli trefně poměr sil na hřišti trenéři. Šneci ve finále smázli Pikes Praha 11:1, což nepotřebuje dalšího komentáře…

Kunovičtí softbalisté tak udělali první krůček na dlouhé cestě do II. ligy. Jestli nepostoupí, zavládne na Mlatevni obrovské zklamání.

„V zimě jsme si sedli a dlouze diskutovali o budoucnosti mužského týmu. Shodli jsme se napříč všemi věkovými kategoriemi, že je nutné vrátit do Kunovic druhou ligu, aby nám hráči, opouštějící mládežnické kategorie, neodcházeli do jiných klubů. A proto trenéři dostali od klubu jednoznačný úkol postoupit,“ potvrdil Pavel Křivák, předseda klubu.

Kádr přes zimu neutrpěl žádné ztráty, naopak vedení klubu získalo několik hráčů s ligovými zkušenostmi. Trojlístek Jan Kukol, Tomáš Kotulan, Roman Šumbera přišel z Brna, Matěj Urbánek z Kostelce nad Orlicí.

„O nadhoz se postarají velezkušení Bronislav Kratochvíl a Marek Lapčík, který nám pomůže s postupem i přes trenérské povinnosti u extraligových kadetů,“ doplnil Křivák, který z domácí líhně počítá s pomocí Martina Kubiše, Adama Luňáka a Matyáše Kolůcha.

Otázkou stále zůstává start klubové legendy Rostislava Klimánka. „Když bude potřeba, věřím, že naskočí,“ je optimistou Křivák.

Autor: ceh

Vaše názory

Softbalistkám Kunovic pokazily náladu odvety

Kunovice

Softbalistkám Kunovic pokazily náladu odvety

Vyrovnanou bilancí 2:2 vykročily do nové sezony extraligové softbalistky Snails Kunovice, které si na domácí půdě připsaly...

11. 5. 2018
Šnečice tlačí bota na nadhozu!

Kunovice

Šnečice tlačí bota na nadhozu!

Evropskou premiéru zvládly, teď už se ale soustředí na start extraligových bojů! Softbalistky Snails Kunovice na prahu...

26. 4. 2018
Na Mlatevni se přiblížily Final Four

Kunovice

Na Mlatevni se přiblížily Final Four

Extraligové softbalistky Snails Kunovice vykročily do Evropy pravou nohou! V úvodní hracím víkendu premiérového ročníku Euroligy využily...

25. 4. 2018
Šnečice čeká Euroliga, jejich cílem je postup do Final Four!

Kunovice

Šnečice čeká Euroliga, jejich cílem je postup do Final Four!

Extraligové softbalistky Snails Kunovice stojí na prahu nové sezony, ve které se poprvé v historii představí klubové...

19. 4. 2018
TOPlist