FacebookYoutubeInstagram

Šnečice čeká obhajoba stříbrného double, zacelí díru po Vlčkové?

Kunovice Softbal 11. 4. 2019
Šnečice čeká obhajoba stříbrného double, zacelí díru po Vlčkové?
Foto: sal

Softbalistky Kunovic posílily dvě hráčky z Vídně - Olivia Bettstein a Ina Kaindl

Konec polykání fyzických kapek, konec nepopulární zimní přípravy. Extraligové softbalistky Snails Kunovice o víkendu čeká start nové sezony, do které vyrazí jako obhájkyně stříbrných medailí. Zopakují nejúspěšnější sezonu v historii klubu? „Kdo by nechtěl, ale kdo ví… Jisté je, že nás čeká opravdu náročný rok,“ reagoval kouč Pavel Křivák.

Rok 2018 se nesmazatelně zapsal do klubové kroniky, stříbrné medaile si totiž šnečice pověsily na krk vůbec poprvé. „Stříbrný double asi nikdo nečekal, vedle titulu vicemistryň jsme vybojovali druhé místo i v Eurolize,“ připomněl Křivák. Jeho družinu v zimě opustila jedna z opor Tereza Vlčková, která po přestěhování do Kladna vyměnila žlutý dres Snails za oranžový Čechie Praha, ambiciózního nováčka nejvyšší soutěže. „Její ztráta nás mrzí, ale po odstěhování jsme s tím tak nějak počítali,“ uvedl kouč.

Klub z Mlatevni však přilákal dvě nové tváře - Oliviu Bettstein a Inu Kaindl, které přicházejí z Vídně. Premiéru si odbyly už na halovém turnaji v Hluku a s týmem absolvovaly většinu zimní přípravy. Křivák věří, že díru po Vlčkové zacelí. „Oli je nadhazovačka, ale vypomůže i ve vnitřním poli. Ina naopak kečruje a hraje ve vnějším poli, takže pro nás ideální kombinace,“ uvedla Eliška Mlýnková.

Favoritem extraligy jsou podle expertů Ledenice s evropskou nadhazovačkou Veronikou Peckovou a Joudrs Praha, které loni po dlouhých patnácti letech zůstaly bez medaile. Do role černého koně je pasována Čechie. Kunovjanky vstoupí do sezony v nových dresech a chtějí opět jednu z medailí.

Je ale otázkou, jak s formou týmů zamává dlouhá reprezentační přestávka. „Česká asociace softbalu se kvůli červnovému mistrovství světa žen v Praze a Havlíčkově Brodě a srpnovému šampionátu juniorek v USA rozhodla pro tříměsíční pauzu, což asi průběh soutěže ovlivní,“ tvrdí Křivák.

Týmy si podle něj neudrží stejnou výkonnost. V letních měsících totiž sehrají jen Pohár ČSA, který určí postupujícího do Poháru vítězů pohárů.

I proto vedení klubu už v předstihu podepsalo příchod dvou hráček ze zámoří. „Už jsme domluvení, nadhazovačka s kečrem, které jsou zároveň skvělými pálkařmami, přiletí během srpna. Celoroční angažmá padlo právě kvůli dlouhé reprepauze,“ potvrdil Křivák.

Kunovjanky však nečeká jen extraliga, ale jako jediný český tým opět absolvují Euroligu. Cílem je postup do Final Four. „Triumf nám loni unikl jen o vlásek, když finálový zápas Euroligy kolidoval s druhým dílem finále play-off extraligy, takže jsme hráli s béčkem. Uvidíme, třeba se dočkáme na druhý pokus,“ usmívá se Křivák. 

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Šneci ovládli Slajd

Kunovice

Šneci ovládli Slajd

Softbalisté Snails Kunovice vyhráli tradiční halový turnaj Otrokovický Slajd, když porazili všechny čtyři soupeře, přičemž neinkasovali ani...

23. 2. 2019
Šnečice lanaří posily z Rakouska, jejich „manažerkou“ je rozhodčí...

Kunovice

Šnečice lanaří posily z Rakouska, jejich „manažerkou“ je rozhodčí...

Softbalistky Snails Kunovice, úřadující vicemistryně republiky, hlásí nové zahraniční posily. Po Američankách, které ve žlutomodrém dresu zářily...

14. 2. 2019
Křivák to balí, odchází  na vrcholu!

Kunovice

Křivák to balí, odchází na vrcholu!

Softbalový klub Snails Kunovice se vzpamatovává z pořádného šoku! Jeho duše, šéf, ikona - Pavel Křivák -...

31. 12. 2018
Softbalové žně pokračují: Dvě Kunovjanky jsou hráčkami roku

Kunovice

Softbalové žně pokračují: Dvě Kunovjanky jsou hráčkami roku

Kunovické softbalistky válí i po skončení extraligových bojů. Jejich stříbrné medaile jistě doma zaujímají čestné místo. Ovšem...

13. 12. 2018
TOPlist