FacebookYoutubeInstagram

Šnečice do pohárové Evropy neprolezly, nestačily na Žraloky

Kunovice Softbal 15. 8. 2019
Šnečice do pohárové Evropy neprolezly, nestačily na Žraloky
Foto: sal

Extraligové softbalistky Snails Kunovice se do pohárové Evropy neprobojovaly. V Poháru ČSA obsadily až dělené třetí místo, když nezvládly semifinálový souboj se Žraloky Ledenice. Už 29. ročník Poháru vítězů pohárů si tak zahrají Joudrs Praha, které obhájily pohárovou trofej.

„Určitě jsme pomýšleli na lepší výsledek, neskrývali jsme ambice zahrát si Pohár vítězů pohárů, ale bohužel,“ posteskl si zklamaný Pavel Křivák, zkušený trenér Snails.

K dispozici měl přitom kompletní kádr, včetně americké posily - nadhazovačky Morgan Ray. V základní skupině Kunovjanky nezaváhaly, smázly pražské týmy Tempo i Eagles a zajistily si postup do semifinále. „Souboj s Tempem jsme ukončili už po čtvrté směně a s Eagles holky mohly odehrát jen o směnu více, ale při plných metách nepřišel rozhodující odpal. I tak ale zápas měly plně ve svých rukou,“ těšilo Křiváka.

Jenže v semifinále šnečice dostaly přes růžky… „Vůbec jsme nezvládli první dvě směny, kdy nám soupeřky uštědřily pět bodů. V dalším průběhu jsme sice převzali otěže, ale bohužel už zápas neotočili. Bohužel jsme pykali za zbytečné chyby v obraně,“ litoval kouč porážky, kterou neodvrátila ani americká posila Ray. „I když jsme ještě neměli dostatek času se poznat a vyzkoušet si určité signály, ukázala, že má na to být první nadhazovačkou,“ prozradil Křivák na adresu třiadvacetileté rodačky z Montany.

Týmu z Mlatevni se upsala do konce sezony, doposud hrála univerzitní soutěž za Ohio State University.

Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: Kunovice - Tempo Praha 15:0, - Eagles Praha 6:1, semifinále: Kunovice - Ledenice 4:6.

KUNOVICE: Rampáčková, Ray, Slaninková, Gunišová, Kubicová, Stejskalová, Mlýnková, Húsková, Mešťanová, Hlaváčková, Kaindl, Bettstein.

Autor: ceh

Vaše názory

Výhru zařídil homerun Mlýnkové

Kunovice

Výhru zařídil homerun Mlýnkové

Extraligové softbalistky Snails Kunovice udělaly tlustou čáru za jarní částí sezony, po které drží v devítičlenném pelotonu...

20. 6. 2019
Končí, stříbro z Euroligy neobhájí!

Kunovice

Končí, stříbro z Euroligy neobhájí!

Softbalistky Snails Kunovice stříbrné medaile v Eurolize neobhájí! Tým z Mlatevni totiž obsadil po v konečném účtování...

11. 6. 2019
Šnečice si zajistily play-off

Kunovice

Šnečice si zajistily play-off

Extraligové softbalistky Snails Kunovice už mají jednu jistotu, o účast v play-off už je nikdo a nic...

6. 6. 2019
Snails dvakrát padly v prodloužení

Kunovice

Snails dvakrát padly v prodloužení

Máj zatím extraligovým softbalistkám Snails Kunovice nepřeje, na jejich štítě zůstala jen suverénně nejslabší Čechie Praha. V...

23. 5. 2019
TOPlist