FacebookYoutubeInstagram

Šnečice před play-off posílila Američanka Ray!

Kunovice Softbal 5. 9. 2019
Šnečice před play-off posílila Američanka Ray!
Inzerce

Extraligové softbalistky Snails Kunovice to s obhajobou titulu vicemistryň republiky myslí vážně

I když už mají play-off na 99 procent v kapse, nesedí se založenýma rukama! Extraligové softbalistky Snails Kunovice, obhájkyně titulu vicemistryň republiky, v letní pauze přivedly posilu ze zámoří. Žlutomodrý dres oblékne třiadvacetiletá Morgan Ray, rodačka z Frenchtownu, malého městečka nedaleko Missouly ve státě Montana.

„Její příchod se nerodil lehce, proto jsem moc rád, že jsme jednání dotáhli do úspěšného konce,“ prohlásil spokojený Pavel Křivák, trenér a předseda klubu v jedné osobě. Za nejobtížnější označil hledání vhodných kandidátek. „Ideální jsou hráčky, které ukončí vysokou školu a ještě nepracují, protože si chtějí prodloužit softbalovou kariéru,“ dodal Křivák.

Takový příběh sedí právě na Morgan Ray, která v červnu ukončila studium na Ohio State Univerzity v oboru zdravotnického manažerství a kývla na skromnou nabídku týmu z Mlatevni. Poprvé v životě se tak vydala do Evropy. „Začínala s volejbalem, ale v devíti letech si přidala ještě softbal a od čtrnácti let už cíleně směřovala za softbalovou kariérou, která nejlepším otevírá bránu na univerzitu a získání stipendia. Softbal je totiž v Americe prestižním sportem, všechny univerzity mají svůj tým,“ vysvětlil Křivák. Nejlepší týmy, hrající v Divizi I, nabízejí výborným hráčkám stipendia na škole. Ray zakotvila právě v Ohio State, která pravidelně patří mezi 50 TOP softbalových týmů v USA.  „Už na střední škole v Frenchtownu Morgan dostala svůj tým až na vrchol Montany, když se v roce 2015 stal národním vítězem. Dvakrát si pak zasloužila ocenění pro nejlepší nadhazovačku Montany,“ zdůraznil kouč Snails.

Za čtyři roky studia na univerzitě v Ohiu se Ray probojovala na pozici první nadhazovačky a v posledním roce si výkony zasloužila nominaci do BIG 10 nejlepších nadhazovaček sezony. Její tým zůstal jen krůček od postupu mezi 16 nejlepších týmů v USA. Hráčka pochází ze sportovní rodiny, maminka hrála volejbal, táta americký fotbal a bratr je úspěšným ragbistou. „Morgan je velmi komunikativní, s holkama se hned spřátelila a zapadla do kolektivu. Věříme, že výrazně zvedne naše šance v play-off,“ slibuje si Křivák. Morgan se zároveň ujala tréninku nadhazovačů a nadhazovaček ve Snails. „Už na prvních kempech s dětmi výborně pracovala a začala posouvat jejich dovednosti,“ prozradil ještě předseda klubu.

Kunovjanky mají za sebou závěrečné herní soustředění, už o víkendu mají v itineráři předposlední hrací víkend základní části extraligy. V Praze změří síly s Eagles a Čechií.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Šnečice do pohárové Evropy neprolezly, nestačily na Žraloky

Kunovice

Šnečice do pohárové Evropy neprolezly, nestačily na Žraloky

Extraligové softbalistky Snails Kunovice se do pohárové Evropy neprobojovaly. V Poháru ČSA obsadily až dělené třetí místo,...

15. 8. 2019
Výhru zařídil homerun Mlýnkové

Kunovice

Výhru zařídil homerun Mlýnkové

Extraligové softbalistky Snails Kunovice udělaly tlustou čáru za jarní částí sezony, po které drží v devítičlenném pelotonu...

20. 6. 2019
Končí, stříbro z Euroligy neobhájí!

Kunovice

Končí, stříbro z Euroligy neobhájí!

Softbalistky Snails Kunovice stříbrné medaile v Eurolize neobhájí! Tým z Mlatevni totiž obsadil po v konečném účtování...

11. 6. 2019
Šnečice si zajistily play-off

Kunovice

Šnečice si zajistily play-off

Extraligové softbalistky Snails Kunovice už mají jednu jistotu, o účast v play-off už je nikdo a nic...

6. 6. 2019
TOPlist