FacebookYoutubeInstagram

Šnečice se probouzejí...

Kunovice Softbal 13. 6. 2018
Šnečice se probouzejí...
Foto: sal

Extraligové softbalistky Snails Kunovice se oklepaly z nečekané porážky od reprezentačních juniorek a čtyřmi výhrami v Praze poskočily v tabulce na čtvrté místo.

KUNOVICE - Juniorky ČR 0:2

I když Kunovjanky předvedly oproti předešlým zápasům lepší výkon, utrpěly další nečekanou porážku. „Když nedáme ani bod, nemůžeme vyhrát,“ posteskl si zklamaný kouč Pavel Křivák.

„Bohužel většina dobrých odpalů skončila v rukavicích juniorských reprezentantek, které hrály v poli velmi dobře,“ dodal lodivod, který před zápasem počítal s povinným vítězstvím. Ztracené body teď jeho týmu mohou chybět.

Tempo Praha - KUNOVICE 3:5

Šnečice dlouho tahaly za kratší konec, když po čtvrté směně prohrávaly 0:3. Jenže pak se karta obrátila. Výborným výkonem se na nadhozu blýskla Lucie Veličková (za svobodna Kaplarczyková, před čtrnácti dny se vdala - pozn. autora), která už soupeřkám nepovolila ani bod. Kunovice naopak v páté směně snížily a v poslední čtyřmi doběhy odpor Pražanek zlomily. „Zasloužené vítězství, od poloviny zápasu jsme byli lepší. Holky dostávaly soupeřky pod tlak a jejich chyby ztrestaly,“ liboval si Křivák.

Tempo Praha - KUNOVICE 6:9

I odveta nabídla houpačku ve skóre. Když hostující hráčky vedly po druhé směně 4:0, zdálo se, že zápas rychle ukončí. Ale Tempo se nevzdalo, stáhlo na rozdíl jediného bodu a po čtyřicetiminutové dešťové přestávce otočilo na 5:4. „To byl ale pro holky signál, aby se vrátily ke hře z úvodu utkání a pěti doběhy v šesté směně rozhodly,“ uvedl Křivák, který si dvojnásobného skalpu Tempa cení o to víc, že se vždy urodilo z nepříznivého stavu.

SaBaT Praha - KUNOVICE 1:11

I když Pražanky vyhrály první směnu 1:0, byl to jejich první a poslední doběh. Kunovjanky ve třetí směně vyrovnaly, v další utekly na 3:1 a v páté zápas ukončily, když soupeřkám nasázely osm bodů!

SaBaT Praha - KUNOVICE 0:13

Hru kočky s myší připomínala i odveta, jen s tím rozdílem, že se hrálo na sedm směn. Až do poslední byl totiž stav „jen“ 0:6, pak však Šnečice přidaly sedm doběhů a potvrdily zlepšenou formu.

KUNOVICE: Veličková, Mešťanová, Slaninková, Stejskalová, Mlýnková, Vlčková, Rudohradská, Klimková, Kubicová, Húsková, Gunišová, Zedníková, Hlaváčková.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Snails do Final Four

Kunovice

Snails do Final Four

Extraligové softbalistky Snails Kunovice si zahrají Final Four premiérového ročníku Euroligy. Na druhém hracím víkendu v chorvatském...

4. 6. 2018
Šnečice vs. Kočky 0:2

Kunovice

Šnečice vs. Kočky 0:2

Druholigové juniorky Snails Kunovice obsadily na třetím turnaji sezony v Radotíně druhé místo, když ve finále nestačily...

31. 5. 2018
Šneci rázně vykročili za postupem

Kunovice

Šneci rázně vykročili za postupem

Softbalisté Snails Kunovice hned na prahu nové sezony potvrdili, že se chtějí zbavit třetiligových okovů. Úvodní turnaj...

15. 5. 2018
Softbalistkám Kunovic pokazily náladu odvety

Kunovice

Softbalistkám Kunovic pokazily náladu odvety

Vyrovnanou bilancí 2:2 vykročily do nové sezony extraligové softbalistky Snails Kunovice, které si na domácí půdě připsaly...

11. 5. 2018
TOPlist