FacebookYoutubeInstagram

Šnečice si zajistily play-off

Kunovice Softbal 6. 6. 2019
Šnečice si zajistily play-off
Foto: sal

Extraligové softbalistky Snails Kunovice už mají jednu jistotu, o účast v play-off už je nikdo a nic nepřipraví. Úřadující vicemistryně republiky si dveře do bojů o medaile otevřely na výpravě v Praze, kde dvakrát skalpovaly SaBaT i Storms Řepy.

SaBaT - KUNOVICE 0:4

Kunovjanky neponechaly nic náhodě a od začátku tlačily na pilu. Jenže prvního doběhu se dočkaly až ve třetí směně.

Po šesté vedly 2:0. „Ale zápas jsme měli plně ve svých rukou, soupeřky jsme drželi na uzdě,“ uvedl spokojený Pavel Křivák, kouč Snails, který na ukončení zápasu rozdílem nepomýšlel. „Soupeř má novozélandskou nadhazovačku, to není žádné ořezávátko,“ vysvětlil.   

SaBaT Praha - KUNOVICE 3:4

Do odvety vtrhly Mlýnková a spol. daleko lépe, když hned po první směně vedly 3:1. Ve čtvrté směně sice Pražanky zadělaly na drama, když snížily na rozdíl jediného bodu, ale víc už jim šnečice nedovolily. „Opět jsme vycházely z velmi dobré obrany v čele s oběma nadhazovačkami Hlaváčkovou s Rampáčkovou. Za zmínku stojí šest hitů Terezy Kubicové, která byla naší nejlepší pálkařku, na bodech má lví podíl,“ pochválil Křivák.

Storms Řepy - KUNOVICE 4:10

Když Kunovjanky vedly v polovině páté směny 8:1, zdálo se, že zápas spěje k předčasnému konci. Jenže domácí „bouřky“ v dohrávce dvakrát skórovaly a vynutily si i zbylé dvě směny. Fanoušci se v nich však žádného dramatu nedočkali. „Vítězstvím jsme si pohlídali, ale škoda, že jsme soupeře naladili na odvetu,“ litoval trošku lodivod týmu z Mlatevni.

Storms Řepy - KUNOVICE 2:3

Druhý souboj přinesl tuhý boj se šťastným koncem pro Kunovice. Domácí hráčky totiž od druhé směny vedly 2:0 a stejný výsledek svítil na ukazateli skóre i před poslední směnou. „Už nám hořela koudel u zadku… Měli jsme dva auty a prázdné mety, ale postupně jsme je naplnili, na odpal Rampáčkové vyrovnali a následně Húsková stáhla právě Rampáčkovou pro třetí vítězný bod,“ komentoval závěrečné drama Křivák.

KUNOVICE: Rampáčková, Hlaváčková, Slaninková, Gunišová, Mlýnková, Húsková, Kubicová, Stejskalová, Mešťanová, Chládecká, Kaindl, Bettstein.

Autor: ceh

Vaše názory

Snails dvakrát padly v prodloužení

Kunovice

Snails dvakrát padly v prodloužení

Máj zatím extraligovým softbalistkám Snails Kunovice nepřeje, na jejich štítě zůstala jen suverénně nejslabší Čechie Praha. V...

23. 5. 2019
Žraloky ulovili, hroši je „sežrali“

Kunovice

Žraloky ulovili, hroši je „sežrali“

Softbalisté Snails Kunovice slaví první vítězství po návratu do druhé ligy! Po nepovedené domácí premiéře, která skončila...

16. 5. 2019
Šnečice jsou už druhé

Kunovice

Šnečice jsou už druhé

Extraligové softbalistky Snails Kunovice vlétly do nové sezony jako vítr, po dvou hracích víkendech a vloženém svátečním...

9. 5. 2019
Comeback šnekům zhořkl

Kunovice

Comeback šnekům zhořkl

Comeback do druholigové společnosti softbalistům Snails Kunovice zhořkl! Na domácí Mlatevni totálně vyhořeli, když si nepřipsali jediné...

3. 5. 2019
TOPlist