FacebookYoutubeInstagram

Šnečice titul vicemistryň neobhájí, zabojují o bronz!

Kunovice Softbal 17. 10. 2019
Šnečice titul vicemistryň neobhájí, zabojují o bronz!
Foto: sal
Inzerce

Extraligové softbalistky Snails Kunovice titul vicemistryň republiky neobhájí. V pátém rozhodujícím zápase semifinále play-off prohrály na domácí půdě s Ledenicemi a o víkendu je čeká „jen“ souboj o bronz s pražskými Joudrs.

„Porážka mrzí, po dvou výhrách jsme byli psychicky nahoře, ale jeden povedený odpal soupeřek nahlodal sebevědomí holek natolik, že už vývoj zápasu nedokázaly zvrátit,“ posteskl si Pavel Křivák, kouč Kunovjanek, kterým tak opětovná účast ve finále proklouzla mezi prsty.

KUNOVICE - Ledenice 1:8

Semifinálová série, která byla reprízou loňského finále, nabídla očekávané drama. I když úřadující šampionky vedly 2:0 na zápasy, Kunovjanky na jejich půdě srovnaly krok a vynutily si pátý souboj.

Kdo očekával bitvu jako řemen, byl zklamaný. Šnečice totiž se soupeřkami držely krok jen do druhé směny, kterou prohrály 0:5…

„Když už jsme v Ledenicích dvakrát vyhráli, je škoda, že jsme je doma nedorazili. Slabší chvilku si bohužel vybrala nadhazovačka Ray, ale i obrana, která byla naší slabinou v celé sérii,“ hledal příčiny porážky Křivák. O osudu zápasu rozhodla směna číslo 2, ve které jeho svěřenky totálně zkolabovaly, prohrály ji totiž 1:8. A když v dalším průběhu nedokázaly z manka umazat ani bod, po páté směně šly hráčky předčasně do kabin. „Když jsme v semifinálové sérii prohráli, vždy to bylo po kolapsu v jedné směně. V prvním zápase jsme směnu prohráli 0:3 (konečný výsledek 0:3), ve druhém 0:6 (2:7) a teď 1:8,“ připomněl problémy s obranou zkušený lodivod.

Snails tak v boji o bronz vyzve Joudrs Praha, série hraná na dva vítězné zápasy startuje v sobotu v Kunovicích. „Semifinále musíme hodit za hlavu a poctivě se připravit na vítěze základní části. Motivace je stále obrovská, republikových medailí na plotě slávy stále ještě moc nemáme,“ burcuje Křivák.

KUNOVICE: Ray, Rampáčková, Slaninková, Gunišová, Mlýnková, Húsková, Stejskalová, Kubicová, Mešťanová, Chládecká, Hlaváčková, Bettstein, Kaindl.

Autor: ceh

Vaše názory

Šnečice nezastavil ani déšť, stále bojují o finále!

Kunovice

Šnečice nezastavil ani déšť, stále bojují o finále!

Softbalistky Snails Kunovice v semifinále dvakrát utekly hrobníkovi z lopaty a navíc v Ledenicích, kde tři roky...

9. 10. 2019
Vítěze zatím určuje jedna směna

Kunovice

Vítěze zatím určuje jedna směna

Zklamání zavládlo v táboře extraligových softbalistek Snails Kunovice po úvodních dvou duelech semifinále play-off. Obhájkyně stříbrných medailí...

4. 10. 2019
Snails v semifinále vyzvou Žraločky

Kunovice

Snails v semifinále vyzvou Žraločky

Extraligové softbalistky Snails Kunovice, obhájkyně stříbrných medailí, ve čtvrtfinále play-off smetly z cesty Storms Řepy a spřádají...

25. 9. 2019
Šnečice se naladily před čtvrtfinále

Kunovice

Šnečice se naladily před čtvrtfinále

Extraligové softbalistky Snails Kunovice mají před play-off neuvěřitelnou fazonu! V posledním hracím víkendu základní části dokonce deklasovaly...

19. 9. 2019
TOPlist