FacebookYoutubeInstagram

Vítězství vydřeli po tříhodinové bitvě

Kunovice Softbal 2. 5. 2014
Vítězství vydřeli po tříhodinové bitvě

Softbalisté Kunovic odstartovali

Softbalisté Snails Kunovice se po šesti letech vrátili na scénu první ligy a na rozjezd si připsali šest bodů za vyrovnanou zápasovou bilanci 2:2. I když kouč Pavel Němec snil o ještě o jednu výhru lepším comebacku, zůstává v klidu. Soutěž je dlouhá a na lámání chleba dojde až v play off.

Most - Kunovice 9:8

Severočeši od začátku tvrdili muziku na pálce a Kratochvíl a spol. se nestačili divit, když v polovině šesté směny prohrávali 2:9! „Soupeř nás opravdu zatlačil do hluboké defenzívy, ale nakonec jsme nebyli daleko od vítězství,“ uvedl Němec. Jeho výběr se totiž  za nepříznivého stavu obdivuhodně vzchopil a v dohrávce šesté směny šesti doběhy zápas zdramatizoval. Prodloužení už si ale nevynutil. „Škoda. Kdyby sudí špatně nevyhodnotili jeden dvoubodový homerun, vyhráli jsme. Odpal totiž neskončil za plotem, ale jen jej přeskočil,“ poznamenal Němec.

Most - Kunovice 9:2

Odveta už byla jednoznačnou záležitostí Mostu. Hosty držel na uzdě jeho reprezentační juniorský nadhazovač. „I když jsme celkem slušně pálili, všechno šlo do vnitřního pole nebo na hráče. V mostecké obraně jsme prostě nenašli skulinku,“ litoval lodivod.

Kotlářka Praha - Kunovice 9:14

Po dvou prohrách měli borci z Mlatevni nůž na krku, další porážka nepřicházela v úvahu. A tak na soupeře vlétli jako velká voda a když po páté směně vedli 8:2, zdálo se, že není co řešit. Jenže domácí srovnali a vynutili si prodloužení. V prvním oba týmy zaznamenaly jediný doběh, takže se pokračovalo dál. „Ale pak už jsme pěti doběhy zlomili odpor soupeře a vydřeli důležité vítězství,“ pravil Němec po více než tříhodinové bitvě.

Kotlářka Praha - Kunovice 0:5

Snails byli psychicky na koni a v odvetě s pražským výběrem nepřipustili už žádné komplikace. „Zápas byl velmi rychlý, s výjimkou třetí a šesté směny, v níž jsme bodovali, se hrálo systémem tři pálkaři, tři auty. Nadhazovači kralovali,“ říká lodivod, který pochválil oba nadhazovače Kratochvíla s Lapčíkem.

KUNOVICE: Kratochvíl, Lapčík, Kotásek, Taft, Bartoněk, Blaha, Hrubý, Kuřímský, Schlinger, Kolúch, Fecko. 

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Zabojují o MS, Kratochvíl a Lapčík k reprezentaci

Kunovice

Zabojují o MS, Kratochvíl a Lapčík k reprezentaci

Softbalisté Marek Lapčík a Bronislav Kratochvíl, nadhazovači druholigového Snails Kunovice, získali angažmá u slovenské ženské reprezentace. Ostrou...

26. 4. 2014
O lepším startu šnečice snad ani nesnily

Kunovice

O lepším startu šnečice snad ani nesnily

Start do nové sezony softbalistky Snails Kunovice zvládly. Ve stověžaté Praze vybojovaly dvě vítězství, což je nejlepší...

24. 4. 2014
T-ballisté skončili v premiéře čtvrtí

Kunovice

T-ballisté skončili v premiéře čtvrtí

Softbalový potěr Snails Kunovice má za sebou první extraligový turnaj v T-ballu (kategorie do 10 let). V...

18. 4. 2014
Snails opustily opory, vrací se kouč Němec

Kunovice

Snails opustily opory, vrací se kouč Němec

Softbalový oddíl Snails Kunovice zažil v zimní přestávce silné zemětřesení, které si vyžádalo trenérskou rošádu, ale i...

17. 4. 2014
TOPlist