FacebookYoutubeInstagram

Arakain s Luckou Bílou ovládly Kopaničárské

Starý Hrozenkov Společnost 13. 7. 2015
Arakain s Luckou Bílou ovládly Kopaničárské
Foto: iva
Inzerce

Návštěvníci z obou stran hranic se dokáží bavit společně

Ač mezi některými národy ve světě panuje nenávist, v případě Moraváků a Slováků to rozhodně neplatí. Svědčí o tom i návštěvnost tradičních Kopaničárských slavností, kde se společně baví obyvatelé z obou stran hranic. Za dobu své existence se staly široce známým pojmem a současně i unikátním fenoménem, který se letos v plné síle dožil 55. ročníku.

Víkend ve znamení folkloru, cimbálových a hudeckých muzik, dechovky i dalších žánrů populární hudby vyvrcholil zcela netradičně koncertem rockové kapely Arakain se zlatou slavicí Lucií Bílou. Koncertu předcházelo páteční setkání u Lípy bratrství, která byla vysazena na místě bývalého rakousko-uherského hraničního kamene a později se stala nejen symbolem Kopaničárských slavností, ale i stability přátelských vztahů lidí žijících na česko-slovenském pomezí.

Po pátečním přivítání Milanem Vaculíkem, starostou Starého Hrozenkova, a Jozefem Klukou, starostou z Drietomy a zástupci obou krajů u Lípy bratrství, byly následující dva víkendové dny už plně ve znamení kulturního programu, který v sobotu vyvrcholil představením Příběh zbojníka VUS Ondráš a koncertem Arakainu s Lucií Bílou. Natřískaný amfiteátr s Ondrášem prožil úžasné zpracování tanečního divadla. Následné dunění bubnů a kytar Arakainu některé návštěvníky zaskočilo, ale nakonec se právě skvělý rockový koncert s Lucií Bílou a Honzou Toužimským stal nezapomenutelnou událostí Kopaničárských slavností. Třešničkou na dortu byl noční hudební ohňostroj, který na dlouhé minuty ozářil česko-slovenské údolí mezi Starým Hrozenkovem a Drietomou. Nedělní program tradičně patřil dětem a vyvrcholil koncertem Petra Bendeho s CM Grajcar. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Buchlov je srdeční záležitost

hrad Buchlov

Buchlov je srdeční záležitost

Na sto dvacet kovářů a nožířů se utkalo o vítězství na devátém ročníku Kovářských dnů na hradě...

13. 7. 2015
Ze Stupavského guláše se stává oblíbená tradice

Stupava

Ze Stupavského guláše se stává oblíbená tradice

Stupavu provoněla vůně guláše. A ne jednoho. Během čtvrtého ročníku akce nazvané Stupavský guláš měli návštěvníci možnost...

9. 7. 2015
Na Březové přivítali jubilanty ročníků 1955 a 1965

Březová

Na Březové přivítali jubilanty ročníků 1955 a 1965

V obci Březová na Uherskobrodsku se opět po roce konala tradiční Cyrilometodějská pouť, která nabídla setkání jubilantů,...

8. 7. 2015
DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE VELEHRAD 2015

Velehrad

DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE VELEHRAD 2015

Letošní oslavy svátku svatého Cyrila a Metoděje na posvátném Velehradu se nesly v duchu několika významných výročí....

7. 7. 2015
TOPlist