FacebookYoutubeInstagram

Bába, Máma a Já v ostrožské galerii

Uherský Ostroh Společnost 16. 3. 2018
Bába, Máma a Já v ostrožské galerii

František Miko nerozumí pouze fotbalu, jeho koníčkem je i umění!

Foto: František Tureček

Pomyslný klobouk dolů a palec nahoru pro aktivity ostrožského městského úřadu ve sféře kulturních činností. V neděli skončila výstava tvorby hradišťského malíře Jana Hladkého a už ve středu v podvečer prostory galerie zaplnily obrazy Marie Húskové, její snachy Martiny a vnučky Terezky.

Před vernisáží v přednáškovém, zcela zaplněném sále Marie Husková všechny přítomné seznámila s teorií i technikou svého kumštu. Poté se návštěvníci přesunuli do prostoru galerie, aby starostka Hana Příleská přivítala a představila tvůrce prezentovaných obrazů, ale i nastínila, co by ostrožskou veřejnost mohlo do budoucna ještě kulturně obohatit.

Marie Húsková se narodila v Uh. Hradišti, kde i vystudovala strojní průmyslovku. Několik let mj. navštěvovala Letní  výtvarnou školu a kurzy kresby i malby, které pořádala UMPRUM v Uh. Hradišti. Malbě se věnuje dvanáct let, jejím zaměřením jsou portréty, krásy lidského těla, především pak akty. V současnosti je prioritou abstraktní malba kombinovanou technikou. Své obrazy prezentuje v rámci společných i samostatných výstav. Svou ucelenou tvorbu vystavovala na hradě Buchlově, ve Slováckém divadle, ale i v Galerii Vl. Hrocha a taktéž před lety v Ostrohu.

Název současné výstavy Bába, Máma a Já symbolizuje společnou tvorbu Marie Huskové, snachy Martiny a vnučky  Terezky. Tato rodinná díla jsou k zhlédnutí v ostrožské galerii do 30. března, a to vždy ve dnech úterý až neděle v čase 13.00-17.00.

Autor: FT

Vaše názory

Na úvod plesu akční polonéza!

Staré Město

Na úvod plesu akční polonéza!

15. 3. 2018
Starosta rozléval slivovicu i obecní oskorušovicu

Drslavice

Starosta rozléval slivovicu i obecní oskorušovicu

V Drslavicích se opět po roce koštovaly slivovice a pálenky. Tradiční, letos již jedenáctý, košt pořádal jako...

14. 3. 2018
Medek zvítězil hned třikrát!

Uherské Hradiště - Sady

Medek zvítězil hned třikrát!

Vinaři v Sadech přichystali pro veřejnost ochutnávku 573 vzorků vín z celého Slovácka. Tradiční košt nabídl nejen...

13. 3. 2018
Hasiči představili nové medaile za sport a výcvik

Kunovice

Hasiči představili nové medaile za sport a výcvik

Na každoročním shromáždění představitelů SDH okresu Uherské Hradiště v Kunovicích byly poprvé představeny nové medaile OSH "Za...

13. 3. 2018
TOPlist