FacebookYoutubeInstagram

Bende zvedl ze sedadel stovky lidí

Uherský Brod Společnost 12. 12. 2018
Bende zvedl ze sedadel stovky lidí
Foto: KM

Vynálezce „dvojitého stylu“ hry na mandolínu byl hostem vánočního koncertu

Opět po roce zavítal do Uherského Brodu český zpěvák Petr Bende i se svou kapelou a dalšími zajímavými hosty. Jeho tradiční vánoční turné znovu přilákalo do uherskobrodského Domu kultury stovky fanoušků a vyprodáno bylo již dlouho před samotným koncertem.

S Bendem a jeho bandem letos vystupuje také cimbálová muzika Gromba, která rockovému rázu písní dodává folklorní nádech, a domácím hostem byl již tradičně pěvecký sbor Campana. Petr Bende s sebou přivezl také dva vzácné hosty a skvělé muzikanty. Prvním z nich byl trumpetista Karel Nováček, který stál u zrodu kapely před 22 lety. Dalším hostem pak byl excelentní hráč na mandolínu Radim Zenkl, který vynalezl speciální způsob hry na mandolínu, kdy hra zní, jako by hrály dva nástroje najednou. Nejen tento styl, ale také hra na další nástroje včetně fujary nadchly přítomné diváky.

Během loňského turné Bende s kapelou natočil nové live dvojCD, které letos na koncertě pokřtil. Kmotrami CD byly dvě překvapené slečny sedící v první řadě - Natálka a Nikolka Geryšerovy, které následně pokřtěné CD dostaly jako dárek. Celá show, kde nechyběly Bendeho hity napříč hudební érou, koledy v netradičním podání i krásná audiovizuální show, nadchla všechny přítomné, včetně usměvavé Lenky Magyaricsové, která nechyběla u většiny z osmi brodských vánočních koncertů. „Každý koncert je vždy nový, ozvláštněný něčím jiným a zajímavým a vždycky je to perfektní,“ nešetřila slovy chvály Lenka Magyaricsová, která letos poprvé vzala na koncert i svou dceru Isabelu.

Autor: KM

Vaše názory

Návštěva Slovácka je pro mě velký zážitek, říká Jakub Vágner

Uherské Hradiště

Návštěva Slovácka je pro mě velký zážitek, říká Jakub Vágner

Slováckou metropoli navštívil nejznámější rybář České republiky, držitel světových rekordů v lovu sladkovodních ryb a tvůrce pořadu...

11. 12. 2018
Pěvecký sbor oslavil třicetiny

Nedakonice

Pěvecký sbor oslavil třicetiny

Letošní Mikulášské zpívání bylo pro Mužský sbor z Nedakonic opravdu výjimečné. Odehrálo se totiž třicet let od...

11. 12. 2018
Mikuláš navštívil nemocnici

Uherské Hradiště

Mikuláš navštívil nemocnici

Mikuláš v doprovodu dvou krásných andělů a jednoho nezbedného čerta zavítal s půldenním předstihem i na Dětské...

10. 12. 2018
Natočily nové album se staými písněmi

Kunovice

Natočily nové album se staými písněmi

Zpěvačky z Kunovic se rozhodly nadělit svým příznivcům krásný dárek ještě před Vánoci. O víkendu totiž oficiálně...

10. 12. 2018
TOPlist