FacebookYoutubeInstagram

Benefiční koncert pro nemocnici měl úžasnou atmosféru i štědré dárce

Uherské Hradiště Společnost 4. 1. 2020
Benefiční koncert pro nemocnici měl úžasnou atmosféru i štědré dárce
Foto: Egon HAVRLANT

Tradiční benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice je pro řadu lidí neodmyslitelnou součástí adventu. Také letos si do prostor kostela sv. Františka Xaverského na hlavním náměstí v Uherském Hradišti přišlo příjemnou předvánoční atmosféru užít na dvě stě padesát návštěvníků. O hudební program se postaral Slovácký komorní orchestr v čele s Jiřím Pospíchalem. Díky štědrosti účastníků a sponzorů benefičního adventního koncertu se podařilo vybrat přes 170 tisíc korun, výtěžek nemocnice plánuje využít na zlepšení prostředí pro pacienty.

Slovácký komorní orchestr v čele s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem zahrál širokou škálu skladeb mnoha autorů, počínaje Antoniem Vivaldim přes Johanna Sebastiana Bacha a W. A. Mozarta až po české skladatele. Na hudebním programu se podíleli také žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště. „Atmosféra během koncertu byla tradičně velmi příjemná a ve stejném duchu se neslo i neformální společenské setkání před kostelem. Ceníme si toho, že o náš benefiční koncert je každoročně velký zájem, a jsme vděční také za finanční podporu všech dárců. Ze srdce jim děkuji a přeji všem krásné prožití vánočních svátků,“ vzkázal Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Jen na dobrovolném vstupném se letos vybrala částka 11 866 korun. Dalších 160 tisíc korun získalo zdravotnické zařízení od sponzorů. Největší sponzorský dar věnoval řediteli nemocnice Petru Sládkovi předáním symbolického šeku na 100 tisíc korun majitel společnosti Prima Bilavčík. „Nemocnici podporujeme dlouhodobě, protože si uvědomujeme, jak moc je důležitá. Bez dobré nemocnice se neobejdu ani já, ani mí zaměstnanci. Z mého obývacího pokoje vidím na obchvat Uherského Brodu a každý večer tamtudy projede čtyři až pět sanitek. Pokaždé, když vidím ta modrá světla, si uvědomuji, jak je strašně důležité, že tady nemocnici máme,“ svěřil se majitel společnosti Petr Bilavčík.

Benefiční adventní koncert byl letos závěrečnou akcí celoročního projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok ženy. Po poslechu klasické hudby se účastníci koncertu sešli ještě před kostelem při společenském setkání, při němž se podával voňavý svařák, nealkoholický punč i drobné občerstvení, které připravila nemocniční kuchyně.

Autor: kul

Vaše názory

Přes 157 tisíc pomůže uherskobrodské nemocnici s poliklinikou

Uherský Brod

Přes 157 tisíc pomůže uherskobrodské nemocnici s poliklinikou

Opět po roce se ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie konal vánoční koncert, který zároveň pomáhal....

3. 1. 2020
Ohnica s Čerešňou se loučily na domácí půdě

Újezdec u Luhačovic

Ohnica s Čerešňou se loučily na domácí půdě

Vánoční koncert CM Ohnica a ŽS Čerešňa přilákal do kostela sv. Jana Křtitele v Újezdci stovky lidí....

2. 1. 2020
Rokaso se s rokem loučilo výběrem nejlepších choreografií

Uherské Hradiště

Rokaso se s rokem loučilo výběrem nejlepších choreografií

Konec roku oslavil Taneční klub Rokaso jak se patří - tancem. Na besídce se představili tanečníci všech...

31. 12. 2019
Odpoledne zpříjemnily koledy

Uherské Hradiště

Odpoledne zpříjemnily koledy

Koho už doma nebavilo sedět u televize a pojídat vánoční cukroví, vyrazil na Štěpána na Rochus do...

30. 12. 2019
TOPlist