FacebookYoutubeInstagram

Benny králem kuličkiády

Buchlovice Společnost 22. 5. 2019
Benny králem kuličkiády

Letošní soutěžící s vítězem Bennym.

Foto: iva

S novým kobercem hrála čtyřicítka cvrnkačů i podle nových pravidel

Buchlovice se stávají kuličkovou velmocí. Letošní kuličkiádový trojboj po dětském a skautském klání vyvrcholil hlavní Kuličkiádou dospělých. Na Rytíře koule byl mečem pasován Petr Valášek, kterému nikdo neřekne jinak než Benny. V závěsu za ním stál stříbrný  František Zapletal. S bronzem se musel spokojit Honza Beránek. Bramborové umístění vychytala jediná dáma ve finále, Tereza Tymrová. 

Pro mnohaletého kuličkiádového dýdžeje Bennyho zřejmě neplatí pravidlo: štěstí ve hře, neštěstí v lásce. Po celou dobu jej podporovala žena Pavlína, se kterou má 1,5ročního syna Matýska. „S klukama jsme to tady cvrnkali už od ...nácti, ale nikdy jsem nestál na bedně. Loni jsem po haluzi skončil čtvrtý a dnes se na mě usmálo štěstí,“ podotkl šťastně Benny, který si vítězství opravdu s nadšením užíval.

„Chtěl jsem alespoň postoupit a to se mi podařilo, tak jsem spokojený. Bennymu to za cvrnkací matadorství upřímně přeju,“ pokorně vzdává hold vítězi František. A smolař Honza? „Po čtvrtém ročníku se mi konečně zadařilo, protože jsem vždycky vypadl už na začátku. Cestu k vítězství mi zkazila nervozita, ale nevadí, jsem za stříbro rád a s Bennym oslavu pořádně rozjedeme.“

Růží mezi trním byla předloňská Rytířka koule Tereza. „Finále jsem si užila a mám opravdovou radost, že na bedně stojí právě Benny,“ dodala bramborová medailistka. 

Novinkou letošního ročníku byl nový koberec, který všem zamotal hlavu. Nedaly se používat osvědčené triky, protože kuličky neposlouchaly. „Byla to úplně jiná hra než na starém koberci, ale o to byla větší sranda. Kuličky lítaly, kam se jim chtělo, ale všichni měli stejné podmínky,“ hodnotí David Zdráhal za organizátory a upozorňuje na další novinku. „Oslovil nás Český kuličkový svaz a zařadil nás do svého programu. Poprvé jsme nehráli na jedno kolo, ale na dvě vyřazovací. Jedno kolo proběhlo podle našich starých pravidel a druhé podle pravidel svazu, takže si každý účastník zahrál dvě hry místo jediné,“ vysvětluje David, který opět vypadl před finále. „To, že jsem nikdy neměl štěstí, nesu fakt špatně. Kdybych vyhrál, přestanu soutěžit a budu se věnovat jen organizátorství. Ale nedá mi to. Třeba se kluci hecnou a do jubilea mi to pustí,“ chechtá se nad svým nápadem David Zdráhal.

Dětská kuličkiáda

1. Tomáš Slinták
2. Viki Valentová
3. Eva Rašticová
4. Kristián Falta,nejmladší a nejšikovnější předškolkáček

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Klub Mír obsadili gangsteři z Mexika

Uherské Hradiště

Klub Mír obsadili gangsteři z Mexika

Jako v pustinách Sonorské pouště, uprostřed neúprosné války mexických drogových kartelů. Tak si mohli připadat návštěvníci klubu...

21. 5. 2019
Děti, odhoďte telefony a běžte se vyblbnout ven!

Buchlovice

Děti, odhoďte telefony a běžte se vyblbnout ven!

Do Haly Cihelna se sjela čtyřicítka učitelů tělocviku ze základních a mateřských škol, vedoucí pohybových kroužků a...

20. 5. 2019
Šampionem se stal nejstarší topolský vinař

Topolná

Šampionem se stal nejstarší topolský vinař

Stejně jako vloni předběhli pořadatelé 45. ročníku výstavy vína v Topolné o týden tradiční pouť. K ochutnání...

18. 5. 2019
„Slováckému divadlu mohou všechna divadla závidět,“ říkával Václav Postránecký

Uherské Hradiště

„Slováckému divadlu mohou všechna divadla závidět,“ říkával Václav Postránecký

S tebou mě baví svět, Cirkus Humberto, Byl jednou jeden dům, Černí baroni, Četnické humoresky, Vinaři, Zlatíčka....

16. 5. 2019
TOPlist