FacebookYoutubeInstagram

Boršičané sobě

Boršice u Blatnice Společnost 2. 8. 2009
Boršičané sobě
Foto: pri
Inzerce

Bohatý program pro děti, rodiče a občany obce

Boršičané, mužský pěvecký sbor z Boršic u Blatnice a nadšenci  kolem nich (ženy, děti, pomocníci), uplynulý týden nezaháleli a pro děti, které navštěvují kroužky v Nivnici pod vedením Vlastika Ondry, rodiče dětí ze souborů, sebe a pro domácí občany připravili uplynulý týden pestrý maraton společenských akcí.

Vše začalo ve středu postavením sedmnácti táborových stanů v humně u Hrabalů, kde se uskutečnil třídení tradiční tábor Modřínová lúka. Díky boršickým legendám ožily historky místního lidového vypravěče strýca Josefa Hurába. Děti od 5 do 10 let ze souborů Malá Nivnička a Malučká Nivnička s rodiči za tři dny zažily tradiční táborové soutěže a hry. „Téma Černokněžníkův učeň, kolem kterého se vše točilo, nebylo vybráno náhodou, ale nechyběl ani cimbál a hudebníci z Muzikaše. Zašli jsme do přírody, koupali se v bazénu a děti se naučily novou písničku Páslo dievča pávy z pohádky Perinbaba, která se stala  táborovou hymnou," popsal Ondra dění v táboře.

V sobotu na pátou hodinu bylo připraveno vinařstvím Víno Zlomek&Vávra společné promítání dokumentu mapujícího návštěvu v Národním divadle. Jednalo se o drobné poděkování všem, kteří byli nápomocni projektu, se kterým sbor Boršičané a všichni krojovaní vystoupili na Boršické svajbě. „I když video bylo zpracované velmi brzy po návštěvě Prahy, tak se čekalo jen na nejvhodnější termín, aby to pasovalo co největšímu počtu lidí. Základní myšlenka je společnost spojovat, takže proto toto promítání, i když si to každý může doma pustit sám v obýváku. Společně jsem si mohli připomenout, jak to vše probíhalo," dodal Ondra.

A aby toho nebylo na jednu dědinu málo, večer vše uzavřela oslava pětadvacátých narozenin benjamínka sboru Boršičané Petra Várů. Šampaňské oslavenec otvíral šavlí, nechybělo dobré jídlo a víno z domácí produkce a nachystána byla i specialita z Nového Zélandu připravovaná v provizorní peci v hlíně, podle receptury, kterou Petr přivezl ze svých cest.

Autor: PAVEL PRINC

Vaše názory

Do sboru jsem šel dobrovolně, říká Grecman

Osvětimany

Do sboru jsem šel dobrovolně, říká Grecman

Mezi řadou oceněných při letošním jubileu si vyznamenání a pamětní medaili za padesátileté členství ve sboru odnesl...

2. 8. 2009
Skončila 35. letní filmová škola

Uherské Hradiště

Skončila 35. letní filmová škola

Houpající se akreditačka na krku, baťůžek a filmové listy v ruce… to jsou ti praví návštěvníci Letní...

2. 8. 2009
Žízeň úspěšně uhašena

Osvětimany

Žízeň úspěšně uhašena

Dobrovolní hasiči z Osvětiman tento víkend oslavili 110. výročí od svého založení. Vše zahájila výstava historických fotografií...

2. 8. 2009
Na Besedě u Bigbítu se potkávají pohodáři

Tasov

Na Besedě u Bigbítu se potkávají pohodáři

Všehochuť kvalitní muziky na sedmnáctém ročníku víkendové Besedy u Bigbítu letos měla podtitul „kultura z jiného světa“....

2. 8. 2009
TOPlist