Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Bronzoví Jaromír Bilka s Adamem Novákem

Staré Město Společnost 13. 11. 2016
Bronzoví Jaromír Bilka s Adamem Novákem
Foto: JP

Truhláři ze staroměstské školy bodovali na mezinárodním stavebním veletrhu

Nestává se často, aby si žáci z odborných škol našeho regionu vybojovali postup do celostátního finále některé z renomovaných soutěží, obzvlášť pokud jde o žáky učebních oborů. O to víc všechny potěšili Jaromír Bilka a Adam Novák, žáci 3. ročníku učebního oboru Truhlář ze Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město, když z regionálního kola dvacátého ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2016 v Ostravě postoupili do kola celostátního, ve kterém se utkali nejen s dvoučlennými družstvy jiných českých a moravských škol, ale i s družstvy ze Slovenska.

Celostátní finále se uskutečnilo v rámci 27. mezinárodního stavebního veletrhu For Arch v Praze-Letňanech v kategoriích Truhláři, Zedníci, Kameníci, Kamenosochaři, Podlaháři a parketáři, Klempíři, Tesaři, Pokrývači, Sklenáři a Bednáři. Truhláři ze staroměstské školy nebyli ve finále této soutěže poprvé. V roce 2007 ji Michal Frecer s Kamilem Mahdalem (tehdy ještě v barvách Střední odborné školy technické Uh. Hradiště) dokonce vyhráli a stali se tak nejlepšími v celé republice.

Soutěž truhlářů probíhala letos celkem čtyři dny. Skládala se z teoretického testu, soutěžních disciplín a z ruční výroby tvarově složité venkovní lavice z modřínového dřeva.

Jarek s Adamem nezklamali a v náročné soutěži si mezi truhláři vybojovali třetí místo! Slavnostního vyhlášení výsledků moderovaného Janou Marečkovou z České televize se kromě zástupců ministerstev průmyslu a školství a zástupců města Praha zúčastnili také dvojnásobný medailista z olympiády v Rio de Janeiru kanoista Josef Dostál a režisér, herec a fotbalista Jakub Kohák, aby mladé řemeslníky svou přítomností podpořili.

Autor: Vladimír Doskočil

Vaše názory

S lampiony uctili památku

Huštěnovice

S lampiony uctili památku

V Den vzniku samostatného československého státu se občané sešli před budovou základní školy, kde proběhla pieta k...

12. 11. 2016
Děti uspaly studánky

Uherský Brod

Děti uspaly studánky

V Uherském Brodě se uspávaly studánky, a to již po třinácté. Tato akce je každoročním ukončením léta...

11. 11. 2016
Boršická škola stromům zaslíbená

Boršice

Boršická škola stromům zaslíbená

Úterý 25. října bylo na Základní škole Františka Horenského v Boršicích zaslíbeno stromům. Všichni žáci a učitelé...

11. 11. 2016
Klauni děsí lidi už i v  Ostrohu

Uherský Ostroh

Klauni děsí lidi už i v  Ostrohu

"Vítejte v muzeu oživlých strašidel. Nedotýkejte se exponátů, jinak se exponáty mohou dotknout vás." S těmito slovy...

11. 11. 2016
TOPlist