FacebookYoutubeInstagram

Buchlov je srdeční záležitost

hrad Buchlov Společnost 13. 7. 2015
Buchlov je srdeční záležitost
Foto: pas
Inzerce

Na hřebíky se rozdávala pořadová čísla

Na sto dvacet kovářů a nožířů se utkalo o vítězství na devátém ročníku Kovářských dnů na hradě Buchlově. Jejich umění a slunečné prostředí přilákaly na nádvoří hradu takřka čtyři a půl tisíce návštěvníků, kteří mistry černého řemesla sledovali při práci na šestnácti výhních. „Jsme nadšení, že se k nám kováři a nožíři vrací rádi. Říkají, že je to jejich srdeční záležitost, a podle toho také vypadá atmosféra. I když je účast mezinárodní, je naprosto domácká a úžasná,“ pochvaluje si Libuše Mikulová z pořádajícího HB Collegia. Vítěznou cenu převzali Vítězslav Bobčík z Podolí a Jan Matyáš z Uherského Brodu za plastiku Rybice. 

Kovářské dny doplnil jarmark i další umělci zpracovávající kov - dráteníci, měditepci, šperkaři, platnéři a jiný kov zpracující umělci... Na prvním hradním nádvoří se návštěvníci mohli vžít do starých časů a sledovat tavbu železné rudy ve středověké peci a její následné zpracování.

K největším atrakcím pro děti patřila výroba hřebíků, které si děti odnášely na památku. „Loni byl kovář sám a měl u sebe neustálou frontu. Letos si přivezl tři pomocníky, a přesto byl zájem tak velký, že musel rozdávat pořadová čísla, aby se hřebík dostal každému dětskému návštěvníkovi,“ usmívá se Mikulová, která je s úrovní Kovářských dnů na Buchlově nadmíru spokojená.

Autor: iva

Vaše názory

Ze Stupavského guláše se stává oblíbená tradice

Stupava

Ze Stupavského guláše se stává oblíbená tradice

Stupavu provoněla vůně guláše. A ne jednoho. Během čtvrtého ročníku akce nazvané Stupavský guláš měli návštěvníci možnost...

9. 7. 2015
Na Březové přivítali jubilanty ročníků 1955 a 1965

Březová

Na Březové přivítali jubilanty ročníků 1955 a 1965

V obci Březová na Uherskobrodsku se opět po roce konala tradiční Cyrilometodějská pouť, která nabídla setkání jubilantů,...

8. 7. 2015
DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE VELEHRAD 2015

Velehrad

DNY LIDÍ DOBRÉ VŮLE VELEHRAD 2015

Letošní oslavy svátku svatého Cyrila a Metoděje na posvátném Velehradu se nesly v duchu několika významných výročí....

7. 7. 2015
Slovácké léto odstartovalo

Uherské Hradiště

Slovácké léto odstartovalo

V pátek opět v Uherském Hradišti odstartovalo Slovácké léto. Centrum Slovácka v tomto období žije nejen sportem,...

7. 7. 2015
TOPlist