FacebookYoutubeInstagram

Budoucí architekti soutěžili

Staré Město Společnost 27. 1. 2016
Budoucí architekti soutěžili
Foto: sal
Inzerce

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město připravily pro žáky základních a zájmově uměleckých škol druhý ročník soutěže Staň se architektem. Záštitu nad touto soutěží převzal slovácký senátor Ivo Valenta.

Do soutěže bylo zasláno celkem 57 prací, které byly podle věku rozděleny do dvou kategorií. 27 prací soutěžilo v kategorii 6. a 7. tříd a 30 pak v kategorii 8. a 9. tříd. Nejlepší práci v mladší kategorii představila Anna Gistrová ze 6. třídy ZŠ Sportovní a její práce nesla název Živý dům. Ve druhé kategorii naprosto suverénně zvítězil Štěpán Hrdlička z Uh. Brodu, jeho práce Villa panelák nesla vytříbený architektonický vkus. Pořadatelé soutěže proto věří, že Štěpán podá přihlášku právě na jejich školu, na obor stavebnictví.

Odborná porota celkem vyhlašovala pořadí na prvních pěti místech, přičemž první tři obdrželi diplom a věcné ceny, zbývající dvě místa pak byla oceněna čestným uznáním.

Kategorie mladší žáci: 1. místo Anna Gistrová (ZŠ Sportovní) Živý dům, 2. Martina Němčická (ZŠ Sportovní) Hvězdárna, 3. Petra Vysloužilová (ZŠ Sportovní) Na Vyhlídce, 4. Karolína Vašťáková (ZŠ Sportovní) Hnízdečko, 5. Diana Olšáková (ZŠ Sportovní) Zelený dům.

Kategorie starší žáci: 1. Štěpán Hrdlička (Uh. Brod) Villa panelák, 2. Filip Křeháček (Březová) Policejní stanice, 3. Natálie Provodovská (Březová) Oddychová knihovna, 4. Vojtěch Čaňo (Březová) Obchodní dům s kinem a PC herna, 5. Martin Kura (ZŠ Pod Vinohrady UB) Safehouse.

Autor: sal

Vaše názory

Měsíčník si za odměnu zabubnoval

Topolná

Měsíčník si za odměnu zabubnoval

Jako přípravu na blížící se fašank pojali občané Topolné třetí maškarní ples. Na parketu kulturního střediska Bůrovce...

27. 1. 2016
Krojový dres obléknou dva spoťáci

Popovice

Krojový dres obléknou dva spoťáci

Show dechové hudby Straňanka, téměř dvě stovky hodnotných cen vystavených do výšky tří metrů, na parketu krojovaní...

26. 1. 2016
Dolina byl třešinkou na dortu

Staré Město

Dolina byl třešinkou na dortu

Ve Společensko-kulturním centru ve Starém Městě se dveře netrhnou. Děkanátní ples z minulého týdne vystřídal v sobotu...

26. 1. 2016
Rodiče ve víru tance

Zlechov

Rodiče ve víru tance

V sobotu plesali také rodiče a příznivci Základní školy ve Zlechově. Na parketu sálu Agro byli k...

25. 1. 2016
TOPlist