FacebookYoutubeInstagram

Burčáci jsou fenomén, jenž nemá obdoby

Míkovice Společnost 8. 11. 2017
Burčáci jsou fenomén, jenž nemá obdoby
Foto: iva

„Totok“ je možné jen v Míkovicích. Tajná oslava jednadvacátého výročí Mladých Burčáků, na kterou nebyl vyvěšen jediný plakát, přesto dokázala natřískat kulturák. Někteří nedočkavci přišli dokonce o den dříve, aby jim snad neuniklo nic zásadního.

Burčáci jsou zkrátka fenomén a je jedno, jestli jsou „staří“, nebo mladí. V dědině o tisícovce obyvatel kolem sebe dokázali seskupit správné lidi. Dnes je totiž už velmi vzácné, aby vedle sebe bez problémů fungovaly tři cimbálovky, dva sbory a folklorní soubor... zkrátka lidi, kteří milují lidovou kulturu, zábavu a ještě jsou schopni spolupracovat a mít se rádi, což dokázal i narozeninový pořad Mladých Burčáků.

Pořad „Oko“ má „burčákovskou“ tradici. „Před třiceti lety dělali Oko Burčáci, kteří secvičili na zájezd do Ameriky nový program. Kádrováci jim však zájezd zatrhli, proto na návrh vášnivého karbaníka Miry Horsáka udělali k jednadvacátému výročí Oko, a my pokračujeme v jejich stopách,“ vysvětluje Zdeňa Stašek, primáš Mladých Burčáků, který se svou muzikou pokračuje ve stopách legendárních Burčáků. Na nic si nehrají, občas jsou rozevlátí, ale hrají srdcem a hlavně,... pro lidi! 

Na oslavě se v nevídané atmosféře sešli gratulanti v podobě ženského i mužského sboru, Boršičané, dámy z Nivničky, CM Slačáci, Burčáci, sólistky Barbora Machová a Jana Trubačíková, verbíři z různých regionů a vtipný moderátor Ladik Šimeček. Oslavenci byli obdarováni dárky v podobě pálenek, vína, kysaného zelí, vdolků, utopenců, dortu a jiných dobrot. Dámy z mikovického sboru jim napekly koláčky, složily písničku a ukázaly, že je mají v srdci. A Mladí Burčáci? Ti byli dojatí, šťastní, vtipní... Rozjeli zábavu, ze které se odcházelo až za svítání...

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Vyznání Vlastika Ondry Mladým Burčákům

Míkovice

Vyznání Vlastika Ondry Mladým Burčákům

Zajímavé je, že Zdeňkova kapela eště dlúho po svém vzniku neměla žádné jméno. Nakonec jí ostalo to...

8. 11. 2017
Víno z Judska šampionem výstavy

Velehrad

Víno z Judska šampionem výstavy

Velehradská Cisterciácká pečeť slaví desáté narozeniny. Mezinárodní soutěž a výstava mešních a košer vín tak byla v...

8. 11. 2017
Udo se synem vraceli ke kořenům, DragonForce se utrhl z řetězu

Zlín

Udo se synem vraceli ke kořenům, DragonForce se utrhl z řetězu

Zlínský klub Masters of Rock café se otřásá v základech. Po vyprodaném koncertě Amaranthe a Eluveitie se...

7. 11. 2017
Einstein se spletl, tvrdí folklorní legenda

Uherské Hradiště

Einstein se spletl, tvrdí folklorní legenda

Zaplněný sál Klubu kultury byl v sobotu svědkem krásného představení, které bylo věnováno folklorní legendě našeho regionu,...

7. 11. 2017
TOPlist