FacebookYoutubeInstagram

Červený kříž ocenil dárce krve

Uherské Hradiště Společnost 28. 9. 2016
Červený kříž ocenil dárce krve
Foto: ket

Uherskohradišťský okres patří v naší republice k oblastem s největším počtem dárců krve. V pátek oceňoval Český červený kříž prostřednictvím oblastního spolku v Uherském Hradišti na Redutě bezpříspěvkové dárce krve, kteří dovršili 40 odběrů, zlatou medailí Prof. MUDr. Jana Janského. Za loňský rok se v našem regionu našlo 89 dárců se zmiňovaným počtem odběrů.

Ke slavnostní atmosféře přispěli hosté - Michal Dvouletý, vedoucí kanceláře senátora Ivo Valenty, Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice, a René Kamrla, lékař transfuzního oddělení hradišťské nemocnice. O kulturní stránku předávání medailí se postarali žáci Základní umělecké školy z Kunovic, kteří pod vedením učitele Ivo Horkého zahráli písně z filmu Růžový panter. Povídku z pera Roberta Fulghuma přednesl herec Slováckého divadla Pavel Majkus.

Do konce října se v Uherském Hradišti uskuteční ještě čtyři slavnostní akty. 3. 10. a 31. 10. budou oceněni dárci zlatým křížem Prof. MUDr. Jana Janského 3. třídy za 80 odběrů, v polovině říjně to budou další dárci, kteří dovršili 40 odběrů, a týden po nich budou oceněni dárci, kteří získají zlatý kříž 1. nebo 2. třídy za 120 nebo 160 odběrů.

Autor: Martina Kryšková

Vaše názory

Babí léto provoněly chutě a vůně Slovácka

Mařatice

Babí léto provoněly chutě a vůně Slovácka

Třetí ročník Slováckého festivalu chutí a vůní se z Masarykova náměstí přestěhoval do Muzea v přírodě na...

28. 9. 2016
Nadace SYNOT podpořila kulturu ve Zlínském kraji více než dvěma miliony

Uherské Hradiště

Nadace SYNOT podpořila kulturu ve Zlínském kraji více než dvěma miliony

Páteční večer v uherskohradišťském Klubu kultury patřil zástupcům kulturního života celého Zlínského kraje. Nadace SYNOT totiž uspořádala...

27. 9. 2016
Stárek za sebe poslal dědu

Vážany

Stárek za sebe poslal dědu

Vážanským hodům letos kraloval domácí stárek František Uhlíř. Když si však pro něj chasa přišla domů a...

27. 9. 2016
Zpěvule oslavily páté narozeniny

Bánov

Zpěvule oslavily páté narozeniny

Oslavu pátých narozenin zažil v sobotu soubor bánovských Zpěvulí. Večer plný zpěvu a atraktivních hostů odstartovaly Zpěvule...

26. 9. 2016
TOPlist