FacebookYoutubeInstagram

Čtyři jsou víc než jeden

Uherské Hradiště Společnost 18. 5. 2018
Čtyři jsou víc než jeden
Foto: sal

Vinařství Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice oslavilo první dekádu. Rodinné vinařství spatřilo světlo světa právě před deseti lety, kdy se dvě vinařské rodiny rozhodly spojit síly a vyrazit do světa pod společnou značkou. „Sice jsme si spolu v dětství na písku nehrávali, ale vinařství jsme spolu před deseti lety rozjeli. Tehdy se spojily dvě vinařské rodiny, čtyři kamarádi, co začali s vínem jen tak pro radost. A právě sloganem Čtyři jsou víc než jeden jsme se rozhodli prezentovat. Protože to funguje a je to pravda, máme rozdělené kompetence a vzájemně se respektujeme,“ uvedl Libor Zlomek jedna ze čtyř hlavních postav vinařství, jehož dalšími členy jsou Tomáš Vávra, Petr Vávra a Radek Zlomek.

Oslavy desátého výročí probíhaly v Galerii slováckých vín v Uherském Hradišti, kde nechyběl slavnostní přípitek, dort, řízená degustace, moravské kulinářské speciality a cimbálovka Radima Snopka. „K výročí jsme pro zákazníky vytvořili nový design lahví, kde každá odrůda má svoji etiketu, které dominuje velké &, tedy symbol, který spojuje naše přátelství a rodiny. Proto jsme ho chtěli zvýraznit. Vína jsme pak rozdělili do dvou kolekcí, a to kolekce Radost a kolekce Okamžiky,“ dodal Libor Zlomek. Rodinné vinařství Zlomek & Vávra aktuálně zpracovává 12-13 odrůd a produkuje přibližně 170 000 lahví ročně, kde 80 % tvoří bílé víno, 15 % červené a 5 % růžové víno.

Autor: sal

Vaše názory

Ve Zlechově koštovali neobvyklé odrůdy

Zlechov

Ve Zlechově koštovali neobvyklé odrůdy

Letošní Zlechovské koštování nabídlo k ochutnání celkem 361 vzorků vín. I když se jednalo hlavně o známé...

17. 5. 2018
Košt přesenuli do většího

Topolná

Košt přesenuli do většího

Už po čtyřiačtyřicáté čekaly na milovníky vín v Topolné vzorky toho nejlepšího od místních i přespolních vinařů....

16. 5. 2018
Vinaři ocenili volejbalovou legendu

Staré Město

Vinaři ocenili volejbalovou legendu

Staroměstská výstava vín letos nabídla k ochutnání celkem 503 vzorků. Mezi bílými víny zvítězilo Rulandské šedé, ročník...

14. 5. 2018
Festival ovládl Radek Vylíčil

Uherské Hradiště

Festival ovládl Radek Vylíčil

Uherské Hradiště ovládla magie. Kouzelníci celé Evropy se sjeli o víkendu do slovácké metropole, aby zde doslova...

14. 5. 2018
TOPlist