FacebookYoutubeInstagram

Děti poznávaly Dolní Poolšaví

Slovácko Společnost 16. 8. 2018
Děti poznávaly Dolní Poolšaví

Starosta Drslavic Rostislav Mihel vypráví táborníkům o historii zámečku Pepčín.

Foto: Lenka Otépková

NETRADIČNÍ TÁBOR

Uplynulý týden uspořádal mikroregion Dolní Poolšaví druhý roční netradičního příměstského tábora s názvem Poznej Dolní Poolšaví. Děti ve věku od 7 do 14 let strávily každý den v jiné obci mikroregionu.

První den děti poznávaly Kunovice. V Areálu Jízdy králů si nejdříve zahrály seznamovací hry, byly rozděleny do družstev a nabarvily si trička v barvách mikroregionu. Na odpolední procházce se dozvěděly něco z minulosti Kunovic a navštívily matriku a paní starostku Ivanu Majíčkovou na městském úřadě.

V úterý děti poznaly starostu Veletin Tomáše Trtka, který jim ukázal celý svůj úřad a hřiště. Poté pokračovaly přes mokřady do Podolí, kde je přišla přivítat paní starostka Jana Rýpalová a v sále kulturního domu si malí turisti nacvičili a předvedli divadlo.

Ve středu děti čekal pěší výšlap z Podolí do Amfíku Bukovina v Popovicích. Lesní cestou kolem kapličky děti čerpaly vědomosti o krajině a přírodě. Po zaslouženém obědě si užily zábavu v krásném areálu a zahrály si vybíjenou.

Ve čtvrtek měly děti příjemné posezení v Hradčovicích se starostou Janem Popelkou, který jim vyprávěl o tom, jak vznikl název obce, a o tom, co a proč má obec ve znaku. Zavzpomínal i na své dětství. Poté pokračovaly po naučné stezce ke studánce Šimůnka, kde proběhl kvíz.

Poslední den na děti čekal v Drslavicích s batohem na zádech starosta Rostislav Mihel, který je doprovázel do lesů na Pepčín. Poutavě vyprávěl o historii tohoto místa a také pro ně připravil opékání špekáčků. Po posilnění na děti čekal opět vědomostní kvíz a poté seběhly k rozhledně nad Vlčnovem. Túru zakončila ochutnávka vody ze studánky Františka Mihela, tatínka současného starosty Drslavic, který se dlouhá léta o studánku staral.

„Každý den děti načerpaly informace o obci, kterou navštívily. Byly rozděleny do tří týmů a vědomosti poté zúročily ve vědomostním kvízu sestaveném z otázek tykajících se mikroregionu Dolní Poolšaví. Týmy nasbíraly každou správnou odpovědí body,“ uvedla vedoucí tábora Jiřina Bartošíková.

Přínosné byly i vědomosti, které si děti přinesly ze školy a obohatily jimi ostatní včetně dospělých, především Vanda Charbutová, nejstarší dětský účastník tábora. Ani zástupce těch nejmenších Ondra Mach se nenechal v zájmu o přírodu zahanbit. V pátek proběhlo závěrečné vyhodnocení a všichni si domů odnesli diplomy a ceny.

„Všechny děti byly moc šikovné a za celý týden si užily plno zábavy a dozvěděly se plno informací o místech, kde žijí,“ dodala Bartošíková.

Autor: Lenka Otépková

Vaše názory

Nejstarší hasič Stříbrnic třináct let fáral v Ostravě

Stříbrnice

Nejstarší hasič Stříbrnic třináct let fáral v Ostravě

Václav Prukner se přiženil na konci padesátých let ze Zvěrkovic do Stříbrnic. Po třinácti letech na dole...

16. 8. 2018
Punčocháče řvali i distingované dámy a usedlí pánové

Strážnice

Punčocháče řvali i distingované dámy a usedlí pánové

Vrcholem Buchlovského hudebního léta byl koncert Chinaski v zámeckém amfiteátru Strážnice, který byl mezi festivalovými sety jediným...

15. 8. 2018
Starostové tipovali velikosti pánských trenek

Slavkov

Starostové tipovali velikosti pánských trenek

Ve Slavkově se konala velká událost. Jednalo se vlastně o dvě velké akce, které se spojily v...

15. 8. 2018
Ééééjholahéééj zní ještě dnes v uších...

Uherské Hradiště

Ééééjholahéééj zní ještě dnes v uších...

Hlavním mottem polského festivalu Swieto Dzieci Gór ve městě Nowy Sacz, na který vyrazila nerozlučná parta Hradišťánku...

14. 8. 2018
TOPlist