FacebookYoutubeInstagram

Dolina byl třešinkou na dortu

Staré Město Společnost 26. 1. 2016
Dolina byl třešinkou na dortu
Inzerce

Bohatá tombola přepadávala z jeviště

Ve Společensko-kulturním centru ve Starém Městě se dveře netrhnou. Děkanátní ples z minulého týdne vystřídal v sobotu večer ples města. Již 19. ročník se pyšnil bohatým kulturním programem, dobrým jídlem a pitím, kterého si návštěvníci užívali až do posledních chvil.

Jediný sál v kulturním domě nezůstal opuštěný. Na hlavním jevišti doslova exhibovaly dvě střídající se hudební složky: dechová kapela Skoroňáci a cimbálová muzika Bálešáci. Menší sál byl oproti tomu plně v rukou hudební skupiny Gibon, která hrála jednu hitovku za druhou. O prolomení počátečních ledů na tanečním parketu se postaral TK Rokaso se svou polonézou v podání elegantních tanečních seniorů. Na taneční klub z Uherského Hradiště navázal Tweet Staré Město s komickou parodií tance s prohozením partnerských rolí. Ke Staroměšťanům neodmyslitelně patří folklor a lidové tradice pod záštitou SPT Dolina. Souborové choreografie Strání a Čardáše nenechaly v klidu jediného přihlížejícího a staly se pomyslným zlatým hřebem večera. Městský úřad si při pořádání rozhodně nemůže stěžovat na sponzorskou štědrost. 311 cen z pódia doslova padalo a chodby se v důsledku toho zaplňovaly roztrhanými obálkami z tombolových lístků. Pomyslné brány slavnostního večera se uzavřely až v ranních hodinách a návštěvníci se už teď nemůžou dočkat toho jubilejního 20. ročníku.

Autor: ADÉLA NĚMCOVÁ

Vaše názory

Rodiče ve víru tance

Zlechov

Rodiče ve víru tance

V sobotu plesali také rodiče a příznivci Základní školy ve Zlechově. Na parketu sálu Agro byli k...

25. 1. 2016
V Ostrohu mu říkají Široké Bidlo!

Uherský Ostroh

V Ostrohu mu říkají Široké Bidlo!

„Vítáme vás pod lipama, vítáme vás na plese. Jezte, pijte, tancujte, no prostě dobře bavte se,“ to...

25. 1. 2016
Herci sbírali ceny, radovali se Pokrevní bratři i Autista

Uherské Hradiště

Herci sbírali ceny, radovali se Pokrevní bratři i Autista

V sobotu proběhl už třicátý ročník atraktivního divadelního plesu. Milovníci valčíků, velkého symfonického orchestru i populárních tváří...

24. 1. 2016
Divadlo novinkou udeřilo na hlavičku

Uherské Hradiště

Divadlo novinkou udeřilo na hlavičku

Slovácké divadlo v sobotu uvedlo první letošní premiéru. A protože jeho diváci jsou vzdělaní a není pro...

24. 1. 2016
TOPlist