FacebookYoutubeInstagram

Dolinečka natočí vůbec první cédéčko

Staré Město Společnost 11. 12. 2016
Dolinečka natočí vůbec první cédéčko

Mladí i starší členové Dolinečky natáčeli ve staroměstské sokolovně.

Foto: Kateřina Vránová

Při nahrávání stříbrného kotouče ji doprovodily tři cimbálovky

Dětský soubor Dolinečka natočil v rámci oslav 60. výročí založení souboru vůbec první CD ve své historii. Natáčení se zúčastnili zástupci všech skupinek Dolinečky, ale největší prostor dostala nejstarší skupinka. Písničky doprovází všechny tři cimbálové muziky - Dolinečka, Dolinka a Bálešáci, se kterými Dolinečka v posledních letech spolupracovala.

„Na cédéčku se objeví zpracování pásem, se kterými dětmi v uplynulých letech vystupovaly. Nejstarším pásmem je Na dvoře, které pochází z 80. let z pera Ludmily Tarcalové. Zazní i Ferdinandka, jež je zcela originálním počinem z roku 2014. Nechybí ani verbuňk, zazpívaný zástupci všech skupinek, a dívčí halekačky. Myšlenkou CD je, obdobně jako na premiéře, vzpomínání Nad kronikú Dolinečky. Čím se děti v souboru baví, co zpracovávají do jevištní podoby. Přiblížení, jak trávili svůj volný čas naši pradědečkové a prababičky,“ prozrazuje autorka nápadu Kateřina Vránová, vedoucí Dolinečky I. „Na cédéčku můžeme slyšet dětské hlásky těch nejmenších čtyřletých, ale i nejstarší, mužské hlasy. Odráží současnou podobu Dolinečky, která má 4 skupinky dětí opravdu od nejmenších předškoláků až po mládež na střední škole,“ doplňuje Vránová.

CD Dolinečky by mělo vyjít na jaře příštího roku. Po úspěšném natočení v době podzimních prázdnin je teď v rukou zvukového mistra Vojtěcha Herky a zvukového režiséra Radima Snopka.

Autor: iva

Vaše názory

Ženy proměnily kašnu v adventní věnec!

Tučapy

Ženy proměnily kašnu v adventní věnec!

Tučapské ženy vytvořily největší adventní věnec na Slovácku! Včera na něm zapálily druhou svíčku. Neobvyklý symbol adventu...

10. 12. 2016
Adventní čas na Rochusu

Uherské Hradiště

Adventní čas na Rochusu

Vyrobit si vlastní vánoční ozdobu, nazdobit perníček, nebo potkat Mikuláše a jeho družinu. Nejen tohle mohli zažít...

10. 12. 2016
Kniha Jak chutná Slovácko získala prestižní ocenění

Bystřice pod Lopeníkem

Kniha Jak chutná Slovácko získala prestižní ocenění

Na 18. ročníku mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii Znojemský hrozen byly oceněny kuchařské knihy. V...

9. 12. 2016
Rybu neochutnala, ale salát zvládla na výbornou

Uherské Hradiště

Rybu neochutnala, ale salát zvládla na výbornou

Štědrovečerní večeře pomalu, ale jistě ťuká na vrátka, a tak se slovácký kuchtík rozhodl oprášit variantu receptu...

9. 12. 2016
TOPlist