FacebookYoutubeInstagram

Dům kultury rozezněly filmové hity

Uherský Brod Společnost 7. 6. 2018
Dům kultury rozezněly filmové hity
Foto: KM
Inzerce

Jaroslav Uhlíř se dočkal i potlesku vestoje

Do Uherského Brodu zavítal známý český zpěvák, klavírista a skladatel českých filmových melodií, legendární Jaroslav Uhlíř. Ve svém pořadu nazvaném Hodina zpěvu a zkoušení dostál svému slovu a opravdu i zkoušel přítomné diváky, kteří zavítali do místního Domu kultury.

Ač by se zdálo, že pořad byl určen hlavně malým dětem, opak byl pravdou. Rodiče dětí si koncert užili snad ještě více než děti samotné, protože písně, jež Jaroslav Uhlíř hrál, znali nejen z dětství, ale provázejí je celý život v podobě filmových melodií ze známých českých pohádek a filmů. Během pořadu tak zazněly hity jako Krávy, krávy, Pod dubem, za dubem, Statistika nuda je, a nechyběla ani hymna Uhlíře a Svěráka Není nutno. Známou písničku Narozeniny zazpíval Uhlíř sedmileté Verunce, která své narozeniny oslaví zanedlouho.

Během koncertu proběhlo i slibované zkoušení. Nejdříve diváci hádali ukázky ze známých melodií, poté známé zvuky a nakonec měli doplnit slova písničky. Nejlépe si s úkolem poradil desetiletý Honza, který do písničky doplnil, že má rád svou maminku. "No vy jste nabouchaní vědomostmi,“ chválil Uhlíř po celou dobu publikum, které se aktivně zapojovalo do zkoušení. Na závěr představení pak zahrál Uhlíř takzvané „opáčko“ z písní, které během pořadu zazněly, a pomalu se s diváky rozloučil. Ti ho však nechtěli pustit jen tak, a proto ještě přidal dvě písničky a od nadšeného publika se dočkal i potlesku vestoje. Následně na něj čekala u pódia více jak dvacítka jeho příznivců, kteří chtěli získat autogram, vyfotit se, nebo Jaroslavu Uhlířovi podat ruku a poděkovat za představení i za hity, které složil. Po představení se Jaroslav Uhlíř svěřil, že ho zpívání pro děti neustále baví a naplňuje. A že mu vůbec nevadí, že ty samé písničky hraje už desítky let, protože naopak je to moc hezké, že se stále líbí a že ovlivnily už tolik generací posluchačů. Zavzpomínal také na svého kolegu Zdeňka Svěráka, který je podle něj geniální skladatel. Poté ještě s úsměvem na rtech vzkázal čtenářům DOBRÉHO DNE, že se mají držet hesla písně, jež se pro něj i jeho kolegu Zdeňka Svěráka stala hymnou, tedy „Není nutno“.

Autor: KM

Vaše názory

Ani déšť jim nevadil

Kunovice

Ani déšť jim nevadil

Třikrát pořádala společnost Hamé dětský den na staroměstském Širůchu. Počtvrté se rozhodla oslavit svátek dětí na domácí...

6. 6. 2018
Oldšavu déšť nezaskočil

Uherský Brod

Oldšavu déšť nezaskočil

V Uherském Brodě se zpívalo pod hvězdami. Tedy spíše ani ne tak pod hvězdami jako pod zataženou...

6. 6. 2018
Ulička praskala ve švech

Kudlovice

Ulička praskala ve švech

Sto metrů zvládne Usain Bolt za 9,58 vteřin, český rekord je 10,23 vteřin, ovšem stometrovou Hubáčkovu ulici...

5. 6. 2018
Novou trofej vyhrál Tonda Žmola

Staré Město

Novou trofej vyhrál Tonda Žmola

O novou trofej pro nejlepšího tanečníka verbuňku Uherskohradišťska bojovalo v sobotu večer devět slováckých tanečníků. Kvůli dešti...

5. 6. 2018
TOPlist