FacebookYoutubeInstagram

Dvojité absolutní vítězství pro ZUŠ Slovácko

Uherské Hradiště Společnost 20. 3. 2018
Dvojité absolutní vítězství pro ZUŠ Slovácko

Flétnistky pod vedením učitelky Andrey Pavlušové ze ZUŠ Slovácko ovládly hru na zobcovou a příčnou flétnu, v obou soutěžních kolech měli absolutní vítězku.

Foto: Tereza TYMROVÁ

Žákyně Andrey Pavlušové ovládly hru na flétny

Padesátka hudebně nadaných dětí předvedla své výkony v okresním kole soutěže základních uměleckých škol ve hře na dechové dřevěné nástroje. Hudební síly si poměřili žáci zušek z Bojkovic, Uh. Brodu, Strání, Dolního Němčí, Uh. Ostrohu a Uh. Hradiště.

Porota v čele s Františkem Říhou byla skvělými výkony mladých talentů nadšena. Absolutními vítězi se staly Viktorie Králová ve hře na zobcovou flétnu a Barbora Bujáková ve hře na příčnou flétnu ze třídy Andrey Pavlušové, což udělalo velkou radost jak pedagožce, tak řediteli Davidu Hrubému. "Z padesátky soutěžících bylo hned deset žáků z naší školy. To jistě svědčí o tom, že s nadšením pracují jak děti, tak pedagogové, protože příprava na soutěž je opravdu náročná. Chtěl bych našim 6 žákům i postupujícím z ostatních zúčastněných škol popřát, aby se jim v krajském kole dařilo a  zejména pak mnoho elánu a energie, protože pro ně ta práce ještě zdaleka nekončí," dodává ředitel ZUŠ Slovácko.

Dalšími absolutními vítězi jednotlivých oborů se staly Alžběta Blahová ve hře na klarinet ze ZUŠ Uherské Hradiště a Sára Macková ve hře na saxofon ze ZUŠ Bojkovice.

Pořadatelství prestižní soutěže se historicky poprvé zhostila ZUŠ Slovácko. Soutěžící i porota s povděkem přijali příjemné zázemí zrekonstruovaných prostor školy, zejména hudebního sálu, a nadchla je i organizace soutěže, vyšperkovaná do posledního detailu. Výkony žáků zušek z regionu ukázaly výbornou úroveň.

Autor: IVA

Vaše názory

Druhá sklizeň přinesla vítězství

Vážany

Druhá sklizeň přinesla vítězství

V rámci letošní vážanské výstavy vín oslavil místní zahrádkářský svaz pětapadesát let od svého vzniku. Domácí vinaři...

19. 3. 2018
Bába, Máma a Já v ostrožské galerii

Uherský Ostroh

Bába, Máma a Já v ostrožské galerii

Pomyslný klobouk dolů a palec nahoru pro aktivity ostrožského městského úřadu ve sféře kulturních činností. V neděli...

16. 3. 2018
Na úvod plesu akční polonéza!

Staré Město

Na úvod plesu akční polonéza!

15. 3. 2018
Starosta rozléval slivovicu i obecní oskorušovicu

Drslavice

Starosta rozléval slivovicu i obecní oskorušovicu

V Drslavicích se opět po roce koštovaly slivovice a pálenky. Tradiční, letos již jedenáctý, košt pořádal jako...

14. 3. 2018
TOPlist