FacebookYoutubeInstagram

Einstein se spletl, tvrdí folklorní legenda

Uherské Hradiště Společnost 7. 11. 2017
Einstein se spletl, tvrdí folklorní legenda
Foto: ket

Jaroslav Schottl přijímal gratulace ke svým pětasedmdesátinám

Zaplněný sál Klubu kultury byl v sobotu svědkem krásného představení, které bylo věnováno folklorní legendě našeho regionu, Jaroslavu Schottlovi. Ten je neodmyslitelně spjat s cimbálovou muzikou Kunovjan. A právě její členové byli hlavními postavami pořadu, který oslavil pětasedmdesátiny folklorní ikony.

Na pomoc si Kunovjan přizval hudební těleso z Valašska, a to cimbálovou muziku Kordulka. Ta doprovázela skupinku mladých a talentovaných pěveckých sólistů.

Folklorní scénu moravského Slovácka reprezentoval ještě ženský pěvecký sbor z Kunovic, dívčí sbor FS Kunovjan a mužský sbor JMF Derfla.

Vrcholem večera pak byla gratulace Jaroslavu Schottlovi. „Když Albert Einstein vymýšlel svou obecnou teorii relativity, tak zapomněl na jednu věc. On totiž zapomněl na průběžný čas. Říkám to proto, že v osmdesátých letech minulého století jsem netušil, že tady budu stát a slavil pětasedmdesát let. Celá ta doba mi utekla jako pět let,“ prozradil své pocity Jaroslav Schottl.

Během programu s názvem Písně slovy vázané došlo i na jeho hudební vystoupení. Nejprve si zahrál s cimbálovou muzikou Kunovjan a poté se k významnému muzikantovi přidali s houslemi i jeho vnuci Martin a Jakub.

Autor: ket

Vaše názory

Dýňovou polévku vařily zombie

Staré Město

Dýňovou polévku vařily zombie

Víkend patřil na Slovácku halloweenským převlekům. Stovky malých strašidel se sešly v areálu REC Group ve Starém...

6. 11. 2017
Za úplňku skauti vypustili strašidla

Buchlovice

Za úplňku skauti vypustili strašidla

Úplněk ozářil historicky první tajemnou strašidelnou stezku nazvanou BuBuBuchlovice místních skautů. Cestu potemnělou ulicí K Buchlovu doprovázely...

6. 11. 2017
Běh pro dobrou věc

Šumice

Běh pro dobrou věc

Besedníci za podpory nadačního onkologického fondu KRTEK uspořádali první ročník Šumického běhu pro život. Výtěžek z akce...

4. 11. 2017
Muzeum teď patří krojům

Uherský Brod

Muzeum teď patří krojům

Unikátní výstavu připravili pracovníci uherskobrodského Muzea Jana Ámose Komenského. Výstava s názvem Řemeslo jak vyšité nabízí pohled...

3. 11. 2017
TOPlist