FacebookYoutubeInstagram

Filmovka začala hromadným polibkem

Uherské Hradiště Společnost 29. 7. 2019
Filmovka začala hromadným polibkem
Foto: Jakub Hněvkovský
Inzerce

Před každou projekcí někomu můžete vlepit pusu

Právě začala 45. Letní filmová škola Uherské Hradiště, která potrvá až do neděle 4. srpna a nabídne bohatý filmový, odborný a doprovodný program a desítky inspirativních hostů. První letošní výroční cenu pořadatele festivalu Asociace českých filmových klubů při slavnostním zahájení převzal za obrovského aplausu vestoje dojatý režisér Hynek Bočan. „Děkuju moc. Kdybych nebyl tak starej, tak bych řek, že jsem dojatej,“ poděkoval s vřelostí sobě vlastní legendární režisér, který poslal pozdrav do nebe příteli Jiřímu Stránskému. Cenu dostal „za hravost a chytrost jeho filmů, za důraz na morální témata v nemorálních dobách, za neutuchající hledání podstaty češství, za žánrovou univerzálnost i za velkorysost a laskavost, která ho zdobí jako člověka“.

"Pamatuješ si, jaký jsi měl pocit, když sis zamiloval první film? Já jsem se na filmovku těšila při představě, kolik těch poprvé našim návštěvníkům připravíme. Vidět poprvé a zamilovat se, to jim hrozně závidím,“ dodala programová ředitelka Iva Hejlíčková.

Festival v předpremiéře zakončí vítězný film divácké ceny z Karlových Varů, dokument Jiří Suchý - Lehce s životem se prát, který uvede režisérka Olga Sommerová.

Filmovka je plná lásky a pusinek. Pusa se totiž stala hlavním symbolem letošního vizuálu, a tak i slavnostní zahájení začalo pusou ředitelky Radany Korené a moderátora Josef Kubáníka. Takže když před každou projekcí někomu vlepíte pusu, budete filmovkově styloví.

Autor: iva

Vaše názory

Petr Lipa uhranul publikum natolik, že zpíval i ten, kdo neumí

Uherské Hradiště

Petr Lipa uhranul publikum natolik, že zpíval i ten, kdo neumí

Dvacátý ročník jazzového festivalu CZ&SK Hello Jazz Weekend zanechal nesmazatelnou stopu u svého publika. Rozmanitý program...

24. 7. 2019
Basiková zkoušela, jestli od Buchlova větr věje!

Buchlovice

Basiková zkoušela, jestli od Buchlova větr věje!

Legenda československého rocku, kapela Stromboli, se po čtyřech letech vrátila koncertovat do Buchlovic. Rockově éterická Bára Basiková...

23. 7. 2019
Uprka dokumentuje historii národa, zvyky a těžký život na vesnici

Uherské Hradiště

Uprka dokumentuje historii národa, zvyky a těžký život na vesnici

Zcela jistě jste již mnohokrát prošli na Masarykově náměstí okolo bývalé jezuitské koleje a všimli si poutače...

22. 7. 2019
V Pašovicích děti soutěžily se superhrdiny

Pašovice

V Pašovicích děti soutěžily se superhrdiny

V Pašovicích se konala oblíbená akce pro děti, která je každoročně připravován na určité téma. Tím letošním...

21. 7. 2019
TOPlist