FacebookYoutubeInstagram

Hejtman Šarovec předal „úřad“ Lukášovi

Uherské Hradiště Společnost 25. 7. 2008
Hejtman Šarovec předal „úřad“ Lukášovi
Foto: pri

Slavnostní otevření hotelu a restaurace U Hejtmana Šarovce provázel bohatý program

V pátek odpoledne se Uherské Hradiště stalo svědkem nevídané události. Desítky místních i přespolních totiž přihlížely bitvě, ve které mytický ochránce slováckého lidu hejtman Jan Šarovce porazil krvelačné turecké vojsko. Připomínka románového příběhu Františka Kožíka se navíc stala kulisou slavnostního otevření nově zrekonstruovaného hotelu a restaurace U Hejtmana Šarovce.

Klíče od své bájné středověké úřadovny si však hejtman Jan Šarovec neponechal, ale symbolicky je předal současnému hejtmanovi Zlínského kraje Liboru Lukášovi. Ten bude mít navíc v salonku nově vzniklého irského pubu, v němž si mohou hosté vybrat z největší nabídky čepovaných piv v regionu, svoji speciální hradišťskou úřadovnu.

Náročnou rekonstrukci, která proměnila tento bývalý autokar v čtyřhvězdičkový hotel, doplněný o středověkou kovárnu, vinotéku a již zmíněný irský pub, dokončila před nedávnem společnost SYNOT REAL ESTATE „Toto místo patřilo k velmi populárním nejen pro obyvatele Uherského Hradiště, ale také pro mnohé, kteří tudy v minulosti projížděli a zastavili se na jídlo či přenocovali. Je to tak trochu „mystické“ místo kvůli legendární postavě hejtmana Jana Šarovce,“ uvedla Jitka Langerová, výkonná ředitelka této společnosti. „Věřím, že se nám podařilo tuto legendu do stavby vdechnout a hosté se zde budou cítit dobře a ocení špičkové gastronomické i hotelové služby,“ dodala.

Oslavám otevření byl následně věnován celý víkend. Ještě v pátek návštěvníky potěšila keltská kapela Irish Dew a cimbálová muzika Burčáci. V sobotu pak irský pub patřil jedné z nejpopulárnějších polských kapel hrajících keltskou a irskou hudbu Stonehenge. Zahrádka pro změnu opět dýchala středověkem. V neděli pak vyhrávala Cimbálová muzika Jaroslava Čecha. 

Autor: dva

Vaše názory

Místo kroje obleče džíny

Kudlovice

Místo kroje obleče džíny

Jen opravdoví pamětníci si dnes vzpomenou, že u zrodu kapely Halogen stálo i patnáctileté děvče! Uplynulo více...

25. 7. 2008
Výstava v Divadle Hybernia

Uherské Hradiště

Výstava v Divadle Hybernia

Právě dnes začíná ve foyer Divadla Hybernia v Praze výstava fotografií ze Slováckých slavností vína a otevřených...

25. 7. 2008
Křtilo se za dramatických okolností

Pitín

Křtilo se za dramatických okolností

Pitínský areál u fotbalového hřiště zažil historicky první křest CD domácí kapely Non revolver. „Na desce je...

25. 7. 2008
Každý z hostů přispěje něčím vlastním

Každý z hostů přispěje něčím vlastním

Avantasia - bájný svět, který si v hlavě vytvořil a posléze i převedl do reality zpěvák německé...

25. 7. 2008
TOPlist