FacebookYoutubeInstagram

Hlasujte pro „zámeček Pepčín“!

Drslavice Společnost 19. 9. 2019
Hlasujte pro „zámeček Pepčín“!

Letos se s prázdninami rozloučil na "Pepčíně" i starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník.

Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ

Několik desítek lidí se opět na konci prázdnin vydalo na tradiční ukončení prázdnin na Pepčíně, tedy na místě, kde zámeček stával. Scházejí se tady lidé ze širokého okolí, aby si společně popovídali, odpočinuli, či opekli špekáčky a strávili tak příjemný čas v přírodě.

Od loňského roku se však již návštěvníci nescházejí na prázdném paloučku, ale na obnovených základech zámečku Pepčín a mohou obdivovat celý zrevitalizovaný prostor. Největší podíl na této revitalizaci má starosta obce Drslavice Rostislav Mihel, který v letošním roce přihlásil dokonce tuto obnovu do celostátní soutěže.

"Tuto obnovu máme přihlášenou do soutěže Má vlast cestami proměn. Věříme, že máme šanci uspět, protože se jedná o unikátní záležitost. Na planině, kde stával zámeček, je teď zrevitalizovaný prostor, obnovené základy," objasnil Mihel. Do soutěže je přihlášeno kolem 110 projektů z celé republiky. Vyhodnocuje je odborná porota i veřejnost pomocí internetového hlasování. „Chtěl bych poprosit všechny, aby pro náš projekt společně hlasovali na webové stránce http://cestamipromen.cz/hlasovani," dodal Mihel, jehož snem je celková obnova studny. „Chtěl bych sem dostat vodu," doplnil Mihel. Pro něj samotného je tento palouček srdeční záležitostí. Přímo na tomto místě se před rokem i oženil!

Autor: KM

Vaše názory

Nedachlebjanky oslavily desáté výročí

Nedachlebice

Nedachlebjanky oslavily desáté výročí

V Nedachlebicích se uskutečnila velká sláva. Zpěvačky ze souboru Nedachlebjanky slavily desáté výročí. „Těch deset let počítáme...

19. 9. 2019
Pod Světlovem se vzpomínalo na osobnost!

Bojkovice

Pod Světlovem se vzpomínalo na osobnost!

Již pošesté se v Bojkovicích uskutečnilo Setkání pod Světlovem. Poprvé byl pořad věnovaný osobnosti Karla Pavlištíka, který...

18. 9. 2019
WiFič VEN! aneb pohoda na sto způsobů

Bílovice

WiFič VEN! aneb pohoda na sto způsobů

Ten, koho napadlo uspořádat festival uprostřed výrobního areálu, se může plácat po rameni, protože to bylo opět...

17. 9. 2019
Vzpomínkové sady kradly lidem hlasivky

Uherský Ostroh

Vzpomínkové sady kradly lidem hlasivky

"To tu nepamatuju za celých 48 roků," prohlásil jeden z věrných fanoušků kapely Artemis při pohledu na...

16. 9. 2019
TOPlist