FacebookYoutubeInstagram

Horňáci se ukázali s úspěchem pod hluckou tvrzí

Hluk Společnost 16. 9. 2010
Horňáci se ukázali s úspěchem pod hluckou tvrzí
Foto: vrb
Inzerce

Hluk byl třetím zastavením kulturního projektu, ve kterém Dolňácko poznává folklor sousedního Horňácka a naopak Horňácko poznává Dolňácko. Vrtkavé počasí nakonec dovolilo organizátorům, aby se program uskutečnil v přilehlém parku u tvrze. Více jak tři sta spokojených diváků sledovalo folkloristy z Horňácka zvučných jmen, jako byli zpěváci: jubilant Luboš Holý, Eva Grombířová, Martin Zálešák, Jana Karásková, Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče, tanečníci ze souboru Lipovjan z Lipova s muzikou Vítka Bučka a další.

Určitými předskokany Horňáků byl neméně skvělý domácí ženský sbor Klebetnice. Moderování se ujali svým typickým improvizovaným způsobem recesisté z Velké nad Veličkou Martin Kuchyňka a Tonda Vrba. „Taková horňácká kvalita folkloristů zde ještě nikdy nevystoupila. Byla to skutečně lahůdka,“ pochvaloval si po vystoupení nadšený starosta Hluku Jan Šimčík. „6. listopadu se u nás na Horňácku, konkrétně v kulturním domě v Nové Lhotě, představí zase Ostrožsko. Scénář pro změnu připravuje Evička Zajícová z Ostrožské Lhoty. Už se na kamarády a kamarádky ze sousedního regionu také těšíme,“ řekl při loučení s Dolňáckem Veličan Martin Kuchyňka. Akce na „Lhotkách“ by měla být spojena s dopoledním výšlapem „sáharů“ do hor pod Javořinou. „Určitě by bylo zajímavé zapojit do tohoto zajímavého projektu i další regiony Slovácka,“ vyjádřil své přání dokumentarista Radek Bartoníček z Ostrožské Lhoty.

Autor: vrb

Vaše názory

Jízda králů spanile míří dál

Uherské Hradiště

Jízda králů spanile míří dál

Po čtyři dny se v minulém týdnu Slovácko stalo hostitelským místem mezinárodní konference pod záštitou UNESCO na...

15. 9. 2010
Modely Marie Zelené na Pražském hradě

Praha

Modely Marie Zelené na Pražském hradě

V sobotu 11. září se na Pražském hradě uskutečnil slavnostní večer, kterým byla zakončena konference ICCN...

14. 9. 2010
Nový striptér ve Slováckém divadle

Uherské Hradiště

Nový striptér ve Slováckém divadle

Měří dva metry, je urostlý, svalnatý, dívky po něm šílí a on se před nimi svléká. Ne,...

14. 9. 2010
Klub Maják otvírá novou kulturní scénu

Bojkovice

Klub Maják otvírá novou kulturní scénu

Nedávno byla v Bojkovicích otevřena nově zrekonstruovaná budova základní umělecké školy. Kromě lepších prostor pro žáky se...

13. 9. 2010
TOPlist