FacebookYoutubeInstagram

Hradišťské sluníčko svítilo celý týden

Uherské Hradiště Společnost 28. 6. 2018
Hradišťské sluníčko svítilo celý týden

Herci Slováckého divadla tradičně čtou dětem večerníčky. Na snímku Petra Staňková.

Foto: KBBB
Inzerce

Malý festival k podpoře dětského čtení přinesl pasování prvňáčků i čtené večerníčky. V pondělí, 18. 6. 2018, už poosmnácté vyhlásilo Hradišťské sluníčko výsledky literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2018. V sále kina Hvězda jsme ocenili ty nejlepší a všem za odměnu promítli film Strážci galaxie.

Po celý týden patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny a král písmenkového království společně s princeznami a princem pasovali na čtenáře prvňáčky všech základních škol našeho města a také prvňáčky ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Celkem bylo pasováno 434 dětí, které získaly knihu Evelíny Koubové Bráchova bota.

Všichni malí čtenáři slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst. Pasováním prvňáčků na čtenáře jsme tak slavnostně ukončili projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.

Podvečery na trávníčku u knihovny pak lákaly na pohádku hlavně ty nejmenší. V pondělí představila herečka Petra Staňková hrdinu knihy Bubáček, v úterý jsme se díky Davidu Vackemu dozvěděli, jak to bylo s Červenou karkulkou, ale také s Karkulínem, a ve středu jsme se s herečkou Jitkou Hlaváčovou dostali za zvířátky na Farmu. Čtvrtek za námi přivedl nejstaršího kašpárka na světě, Karla Hoffmanna, a v pátek jsme si četli z knihy Petra Horáčka česko-anglicky a přišel za námi i had Penelopa.

A o tom, že večerníčky se těší u dětí velké oblibě, svědčí i to, že na poslední páteční večerníček dorazil i chlapeček, který hned po pohádce odjížděl i s rodiči na dovolenou do Bulharska: "Tu poslední pohádku jsem si přeci nemohl nechat ujít." Tak zase za rok. :)

Autor: kbbb

Vaše názory

Svatojánský oheň nad Pitínem

Pitín

Svatojánský oheň nad Pitínem

Už potřetí vzplál v Pítíne svatojánský oheň. Členové Pítěnské besedy opět připravili bohatý program spojený se zapalováním...

27. 6. 2018
Nadace SYNOT - dva miliony pro školství Zlínského kraje!

Uherské Hradiště

Nadace SYNOT - dva miliony pro školství Zlínského kraje!

Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala díky Nadaci SYNOT ve čtvrtek téměř dva miliony...

27. 6. 2018
Králem verbuňku se stal Žmola

Strážnice

Králem verbuňku se stal Žmola

Třiasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici opět nabídl pestrou paletu folklorních zážitků. Tradičně velký zájem byl...

26. 6. 2018
Mladí včelaříci soutěžili

Buchlovice

Mladí včelaříci soutěžili

Především pro základní školy, ale také pro včelařské spolky uspořádali buchlovičtí včelaři setkání, na kterém prezentovali, co...

26. 6. 2018
TOPlist