FacebookYoutubeInstagram

Hrozen vyprodal Slovácké divadlo

Uherské Hradiště Společnost 7. 2. 2012
Hrozen vyprodal Slovácké divadlo
Foto: pri

Chvíle odpočinku, zábavy a spousty smíchu přivezli na prkna Slováckého divadla ochotníci z divadelního spolku Hrozen z Hroznové Lhoty. Osobitým stylem návštěvníkům naservírovali muži předestilovanou a ženami probrečenou realitu našeho venkova. Realitu, ve které nesmí chybět upravená zahrádka před domem, vinohrad za domem, vepřík ve chlívku a zvědavá sousedka za stolem. To vše výstižně okořeněno jadrnou mluvou skvěle doplňující vesnickou idylku partnerů slavících čtyřicet let svého manželství se vzpomínkami na naplněné i nenaplněné sny. Realitu, ve které se nachází pohrdání, odsuzování, ale nakonec i vzájemné společné objetí. Vším tím byla inscenace Taková léčivá romance z pera Jitky Pavlicové, jedné z představitelek hlavní role.

I když již v listopadu loňského roku proběhla derniéra a bylo rozhodnuto, že hra bude uložena tzv. k ledu, jak je vidět, nestalo se tak. Divácký tlak byl tak velký, že padlo rozhodnutí tento kus přeci ještě jednou uvést v život a všem zájemcům vyhovět. Z ohlasů po představení bylo vidět, že se to opět povedlo. Diváci nešetřili poznámkami k vtipným postřehům v dialozích ani potleskem na závěr, který vyústil v bouřlivé ovace, a to dokonce vestoje.

Autor: pri

Vaše názory

Kouzelné dětské radovánky

Boršice

Kouzelné dětské radovánky

Již pošesté se sešel tým ochotných maminek a babiček, aby pro děti uspořádal karnevalové veselí. Jelikož šlo...

7. 2. 2012
Havřice zasáhlo karnevalové veselí

Havřice

Havřice zasáhlo karnevalové veselí

Kde bylo o víkendu veselo, tančilo se a muzika hrála pro radost? To v Havřicích ve sportovní...

6. 2. 2012
Krutý Kalibův zločin

Uherské Hradiště

Krutý Kalibův zločin

Ve Slováckém divadle představili v sobotní premiéře druhou hru letošního roku. Pod vedením režiséra Jana Antonína Pitínského...

6. 2. 2012
Na bál zavítal i kovbojský potěr

Uherské Hradiště

Na bál zavítal i kovbojský potěr

Uherskohradišťská country skupina Telegraf, jak bývá zvykem, i letos našla čas, chuť a prostředky na to, aby...

6. 2. 2012
TOPlist