FacebookYoutubeInstagram

Jubilejní pochod plný rekordů

Břestek Společnost 27. 1. 2011
Jubilejní pochod plný rekordů
Foto: pas

Turisté i obžerové dokázali spořádat přes tunu vepřového

Okolo Břestecké skaly vyrazili milovníci Chřibů v sobotu už potřicáté. Jubilejní turistický pochod se nesl ve znamení rekordů. Pěkné počasí s teplotami těsně pod nulou přivábilo do Břestku přes tisíc návštěvníků, kterým pod botami tiše křupal čerstvý prašan na trasách 8 a 15 kilometrů. Další dvě stovky si přijely jen naplnit kastlíky zabijačkovými specialitami.

K 30. výročí vytvořila upomínkové keramické botičky Edita Martináková a jako spozorský dar nechal natisknout Zdeněk Zapletal nové diplomy. Tradiční logo pochodu tak zůstalo jen na plakátech.

Břestecký pochod je několik let spjat s vůní slovácké zabijačky. Práce 20 dobrovolníků začíná už ve čtvrtek. Letos z šesti pašíků zpracovali přes tunu vepřového, naplnili šest vaniček obcházky, vytvořili 45 tlačenek, uvařili 150 litrů zelí, nakoupili 130 chlebů a stejný počet knedlíků. Vše se snědlo! Výtěžek z prodeje tradičně půjde na činnost Sportovního fotbalového klubu Target Břestek.

Autor: pas

Vaše názory

Všechny trumfla svatba

Kudlovice

Všechny trumfla svatba

Mafiánský bar přímo na tanečním parketu, stejně jako pravá kudlovická svatba či nefalšovaný televizní pořad Prostřeno nabízející...

26. 1. 2011
Brouci ovládli polonézu

Bílovice

Brouci ovládli polonézu

V sobotu se ve víceúčelové hale v Březolupech uskutečnil ples Základní školy z Bílovic. Hlavními tahouny byli...

25. 1. 2011
Ples Berušek patřil dětem

Uherský Brod

Ples Berušek patřil dětem

Sobotní odpoledne patřilo v sále uherskobrodského Domu kultury především dětem. Proběhl zde už pátý Ples berušek. Beruška...

25. 1. 2011
Varmuža verboval ve vyhrané sámkovici

Boršice

Varmuža verboval ve vyhrané sámkovici

Hodně mladých krojovaných z obcí mikroregionu Staroměstsko zavítalo na osmý krojový ples do Boršic. Přes více polí...

25. 1. 2011
TOPlist