FacebookYoutubeInstagram

Jubilejní Slunce rozzářil Vašek Neckář

Strážnice Společnost 17. 7. 2019
Jubilejní Slunce rozzářil Vašek Neckář

Vašek rozezpíval celý amfiteátr.

Foto: pas
Inzerce

Laura a její tygři se postarali o závěrečnou show plnou hudby a divokých kreací

Jubilejní 20. ročník hudebního Festivalu Slunce přinesl spoustu muziky, legend, tance, hřejivých slov i legrace. „Připadám si tu v ohrožení života, když procházím v zákulisí kolem šaten Epydemye či Bacilů," smál se moderátor Samson Lenk, který publikum potěšil i svými písničkami.

Vachrlaté počasí tohoto víkendu diváky neodradilo. Přání vysílaná k nebi slunce vyslyšelo a pršet na hlavní pořady přestalo. V pátek programu vévodila Druhá tráva s Robertem Křesťanem a básnivými obrazy z textů v exceletním hávu tónů v provedení špičkových muzikantů či Pavlína Jíšová a Kalandra Memory Band, jejichž koncert vyvrcholil křtem společného CD. Kmotry se stali Samson a mistr textové dílny Slávek Janoušek.

Rocková sobota nabídla výlet do historie a silné současné skladby skvělého Jaroslava Wykrenta a In Blue, Folk Team ve velmi dobrém rozpoložení skvěle odpíchl kousky ze svého zpěvníku. Václav Neckář publikum úplně „dostal“ a společně s Bacily diváky oslnil. Jiskra v očích i pohybové kreace Vaška i po zdravotním handicapu publikum uchvátily a odmítalo jej pustit z pódia.

Po rozverném vystoupení Vaška Neckáře následoval unplugged koncert Romana Dragouna s Michalem Žáčkem a jejich zasněné procházky úžasnými hudebními krajinami. Večer skvěle rozčísl Ivan Hlas, Norbi Kovács a Olin Nejezchleba s folkem v rockovém hávu a mistrnou instrumentací.

Závěrečný divoký příval hudby a divokých kreací Laury a jejích tygrů vyvrcholil strhující lavinou emotivních výstupů a postaral se o skvělou tečku za jubilejním Sluncem.

Autor: Iva PAŠKOVÁ

Vaše názory

Počasí kovářům přálo

hrad Buchlov

Počasí kovářům přálo

Ani vrtochy víkendového počasí neodradily stovky návštěvníků, kteří zamířili na hrad Buchlov, aby byli svědky umu kovářů...

15. 7. 2019
Byl jsem podivínem v teplácích, směje se Hanzi

Velehrad

Byl jsem podivínem v teplácích, směje se Hanzi

Na parkouristu, který se řítí městem, přeskakuje lavičky, zábradlí, zdi a létá nad střechami domů, je fascinující...

13. 7. 2019
Hana Ulrychová: Koncerty jsou pro mě úplně nejvíc!

Velehrad

Hana Ulrychová: Koncerty jsou pro mě úplně nejvíc!

Sourozenci Petr a Hana Ulrychovi slaví rok plný významných jubileí. Zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych oslavil...

12. 7. 2019
Brodem zněly legendární hity

Uherský Brod

Brodem zněly legendární hity

Další ročník Brodfestu v Uherském Brodě přilákal na stadion TJ Sokol davy návštěvníků. Lákadlem byl zajímavý hudební...

11. 7. 2019
TOPlist