FacebookYoutubeInstagram

Klisna Levanta zaujala porotu i návštěvníky

Staré Město Společnost 25. 9. 2019
Klisna Levanta zaujala porotu i návštěvníky

Vojtěch Sousedík s manželkou.

Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ

V Kovozoo vyrábělo zvířátka z odpadů více jak 2 500 návštěvníků

Do Kovozoo se sjely davy návštěvníků, aby si zkusily vyrobit zvířata z odpadních materiálů. Akce pro celou rodinu přilákala během celého dne více jak 2 500 návštěvníků, kteří si mohli nejen vyrobit zvířátka, ale také vyhrát některou z pěkných cen.

„Hodnotí se ve dvou kategoriích, svařování z železného šrotu a výroba z elektroodpadu. Vyrobit si zde můžete, co chcete, ale u Kovosteelu platí, že soutěžní jsou pouze zvířata v životní velikosti a současně žijící. Vítězné výtvory pak mají možnost být umístěny ve stálé expozici,“ uvedla jedna z pořadatelek akce Martina Juřenová.

S touto akcí byla také spojena soutěž pro profesionální kováře, kteří mají za úkol vyrobit rovněž zvíře v životní velikosti a dosud žijící. Tuto výzvu přijalo čtrnáct kovářů či kovářských dílen. Primář Kovozoo Bronislav Janeček s architektem Janem Konečným, Stanislavem Žampachem a profesionálním kovářem Jaroslavem Válkem vybrali z osmi děl jako nejlepší sochu klisny Levanty, kterou společně vytvořili Jakub Vaňhara a Vojtěch Sousedík ze Zlína.

„Dali jsme do toho všechno. Je naším zájmem posunout úroveň tvorby někam výš. Kůň nám zabral asi měsíc práce ve dvou lidech. Šlo nám o anatomickou přesnost, nikoliv naskládání dílů, aby výsledek připomínal koně, proto nám spoustu času zabralo jen studování dokumentace,“ prozradil Vojtěch Sousedík, jeden z autorů vítězné sochy.  Klisna Levanta není v Kovozoo prvním počinem umělců z ateliéru Sousedík. Již z dřívější doby jsou ve stálé expozici k vidění další zvířata jako antilopa, jaguár, býk či buvol. Tato socha získala zároveň i cenu diváků, kteří hlasovali vhozením korků do připravených barelů.

Čtěte více
Autor: KM

Vaše názory

V Tučapech slavili hasiči stovku

Tučapy

V Tučapech slavili hasiči stovku

Dobrovolní hasiči z Tučap oslavili sto let od založení. Na oslavu na místním fotbalovém hřišti si pozvali...

24. 9. 2019
Zahrádkáři odšťavňovali, rodiče pekli

Huštěnovice

Zahrádkáři odšťavňovali, rodiče pekli

Muzejní spolek a zahrádkáři v Huštěnovicích připravili další ročník koštu burčáku s moštováním ovoce. Úvod slunečného odpoledne...

22. 9. 2019
Hlasujte pro „zámeček Pepčín“!

Drslavice

Hlasujte pro „zámeček Pepčín“!

Několik desítek lidí se opět na konci prázdnin vydalo na tradiční ukončení prázdnin na Pepčíně, tedy na...

19. 9. 2019
Nedachlebjanky oslavily desáté výročí

Nedachlebice

Nedachlebjanky oslavily desáté výročí

V Nedachlebicích se uskutečnila velká sláva. Zpěvačky ze souboru Nedachlebjanky slavily desáté výročí. „Těch deset let počítáme...

19. 9. 2019
TOPlist